Az új orosz ICBM interkontinentális ballisztikus rakéták “széttéphetik” az USA rakétavédelmi rendszerét

 – állítja az orosz miniszterelnök-helyettes© Sergey Kazak / Sputnik

Oroszország folyamatosan fejleszti nukleáris elrettentő arzenálját, és nagyon közel van ahhoz, hogy rendszerbe állítsa legújabb, technológiailag fejlett Interkontinentális ballisztikus rakétáit, amelyek képesek legyőzni bármilyen amerikai rakétavédelmi rendszert, mondta egy interjúban az orosz miniszterelnök helyettes.

“Ezek a fegyverek hamarosan rendszeresítve lesznek hadseregünknél,” Mondta Dmitrij Rogozin vasárnap a Rossiya 1 TV-nek. A védelmi iparért felelős miniszterelnök helyettes ugyan nem nevezte meg az új ICBM-et, de azt mondta, a rakéták képesek lesznek áthatolni bármilyen amerikai légvédelmen.

“Ezek a fegyverek képesek eltörölni az USA rakétavédelmi rendszerét, mind a mait és a holnapit is – sőt a holnaputánit is,’ mondta Rogozin.

Russia unveils first image of prospective ICBM set to replace ‘Satan’ missile

Rogozin azt is megjegyezte, hogy a jelenlegi orosz elrettentő erő különböző rakétákkal rendelkezik, beleértve a szovjet R-36M2 Voevoda (SS-15 Satan) Interkontinentális ballisztikus rakétákat is, amelyek, ahogy jellemezte őket, mint “nagyon megbízhatóak” rendszerben maradnak, amíg a legújabb fegyverzet hadrendbe nem áll.

Habár a jövő fegyverét nem nevezte meg, a média nagyon gyorsan azt valószínűsítette, hogy Rogozin leírása az RS-28 Sarmat, nagyméretű interkontinentális ballisztikus rakétákra illik, amelyek az orosz nukleáris modernizáció részét képezik.

jelenleg a Sarmat fejlesztése a végső szakaszban van a Mais városban lévő Makajev Rocket Design Bureau – rakétafejlesztési hivatalnál. A riport szerint az új rakéták súlya legalább 100 tonna, és képesek lesznek 10 tonna robbanótöltetet feljuttatni bármilyen röppályára.

“Ízekre szedhetjük a légvédelmüket, ami a jelen pillanatban [az USA védőpajzs] nem jelent komoly katonai veszélyt a számunkra, kivéve a provokációkat,” mondta Rogozin.

Tavaly nyáron az USA 800 millió dolláros rakétapajzs bázist telepített Romániába, amely a legnagyobb Aegis rakétavédelmi rendszer része lesz majd Európában.

Míg a hivatalos állítás szerint a cél az Iránból jövő potenciális fenyegetés elhárítása, a rendszer közelsége az orosz határhoz Oroszország nemzetbiztonságát fenyegeti a globális erőegyensúly felborítása miatt. Az Európába elhelyezett aggodalomkeltő, feltehetően több célú “védelmi” létesítményekre válaszul Moszkva ellenlépéseket tett, beleértve az Iskander rakétarendszer telepítését nyugati *exklávéjába, Kalinyingrádba,

*(geopolitikai fogalom: egy államnak területileg különálló, egy idegen fennhatóság területébe beágyazott része Jelen esetben az orosz határtól 200 mérföldre – kb. 320 km. fekvő Kalinyingrád, Oroszország legkisebb régiója, exklávéja, amit a potsdami konferencia, amely megosztotta Európát a nagyhatalmak között, 1945-ben a Szovjetuniónak adott. Lengyelország és Litvánia között elterülő ék alakú terület a Balti tenger mentén.: ford.)

Hírdetés

A szárazföldi és tengeri telepítésű Aegis BMD – Ballisztikus Védelmi Rendszer gondoskodik az USA rakétavédelméről a rövid és közepes hatótávolságú ballisztikus rakéták ellen. *Rövid, közép és köztes hatótávolságú rakétákat is képes befogni a THAAD (Terminal High Altitude Area Defense – nagy terepmagasságú védelmi) rendszerrel.

*(short -rövid hatótávolságú: 1,000 km; medium-közepes hatótávolságú: 1,000 -3,000 km; intermediate-köztes hatótávolságú: 3,000–5,500 km: ford.)

Hypersonic warhead for future ICBM successfully tested in Russia – report

Az interkontinentális ballisztikus rakéták ellen az USA a földi telepítésű Ground-Based Midcourse Defense (GMD) rakétavédelmi rendszert használja- uses, amely arra lett kifejlesztve, hogy elfogja az ellenséges robbanótölteteket még a légkörbe való belépésük előtt. A rendszer földi indítású (GBI) elfogórakétákból áll, amelyeket az USA nyugati partja mentén telepítettek és egy radarállomásból Alaszka államban

A hosszas interjúban Oroszország katonai képességeit taglaló Rogozin azt is megjegyezte, hogy Moszkvának vannak a legmodernebb tankjai.

“Tankokról szólva, ma a miénk határozottan fölényben van, mert [a T-14 Armata tank] műszaki sajátosságai alapján maga mögé utasítja az amerikai és az izraeli tankokat, nem is szólva az európai tankokról.”

A T-14 Armata harckocsit 2015.05.09-én, a moszkvai Győzelmi Parádén mutatták be először. Sorozatgyártása 2018-ra várható.

A Tank egyik fő előnye a teljes automatizáltsága és a pilótanélküli torony, valamint a nagyfelbontású HD kamerák, melyek a külső képet adják. Akár 90 km / óra sebességgel is tud mozogni, ami 20 km / órával több mint amire az USA Abrams M1A2 képes.

Az orosz hadimérnökök és az * Uralvagonzavod mérnöke is megígérték, hogy a T-14 harckocsit olyan automatizált rendszerré alakítják át, hogy lehetséges legyen csupán egy távirányítóval működtetni a csatatéren.

*(Uralvagonzavod orosz gépgyártó társaság.: ford.)

Russia Today

Fordította: Urthvas Bethad

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Kategória:Fordítás, Hírek, Külföld, Külföldi sajtó


Forrás:internetfigyelo.wordpress.com
Tovább a cikkre »