A történelem fricskája: azok segítségével követnek el népirtást a zsidók, akiket eddig ők maguk vádoltak ezzel

Németország csaknem 100 millió euró értékben hagyott jóvá fegyverexportot Izraelnek az utóbbi három hónapban – derült ki a berlini külügyminisztérium csütörtöki adataiból, amelyek közzétételére egy napon került sor a Gázai övezeti háborúra hivatkozó jogvédőknek a további export leállítását indítványozó keresetével.

A német diplomáciai tárca parlamenti képviselői megkeresésre adott tájékoztatása szerint Németország 2024 augusztusa óta 94 052 394 euró összegben engedélyezte fegyverek eladását Izraelnek. Ezek az engedélyek ugyanakkor a fegyverexport tekintetében jelentős év eleji visszaesést követik.

Az European Center for Constitutional and Human Rights (ECCHR) nevű jogvédő csoport csütörtökön közölte, hogy keresetet indított a frankfurti közigazgatási bíróságon egy gázai lakos nevében a német fegyverszállítmányok leállítása végett. A jogvédők beadványa szerint a német fegyverek hozzájárulnak a civileknek okozott bántalmakhoz a Gázai övezetben.

A felperes – egy gázai lakos, aki egy izraeli légicsapásban elvesztette feleségét és lányát – arra hivatkozik, hogy a folytatódó fegyverszállítmányok veszélyeztetik az ő és mások életét is, ezért azok leállítását sürgeti Németországtól.

Az ECCHR szerint a keresetet a német szövetségi kereskedelmi és exportfelügyelet hivatala (BAFA) ellen indították, amely kiadta a fegyveres konfliktusokban felhasználható fegyverek kivitelére vonatkozó engedélyeket. A jogvédők szerint Németország egyebek között Merkava harckocsikhoz való alkatrészeket exportál Izraelnek.

A német kormány egyelőre nem reagált megkeresésekre, korábban a berlini vezetés azonban közölte, hogy minden egyes fegyverexportot egyenként vizsgálnak "egy sor olyan tényezőt is mérlegelve, mint az emberi jogok vagy a humanitárius jog".

Az ECCHR azzal érvel, hogy az Izraelnek történő német fegyvereladások sértik a nemzetközi jogot, illetve a nemzetközi fegyverkereskedelmi egyezményt, amely tiltja fegyverek átadását olyan esetben, ha fennáll a jelentős veszélye annak, hogy azokat háborús bűncselekmények elkövetésére fogják felhasználni.

Annalena Baerbock német külügyminiszter október elején közölte, hogy Berlin hivatalos biztosítékokat vár Izraeltől, hogy a Németország által szállított hadfelszerelést "a nemzetközi humanitárius jog tiszteletben tartásával fogják használni"…

Hírdetés

Íme a humanitárius jog tiszteletben tartása: megint iskolát bombáztak a zsidók, gyerekeket ölve meg

Legkevesebb 17 halálos áldozata van a Gázai övezetben a Nuszeirat menekülttábort ért izraeli csapásnak – közölték csütörtökön palesztin egészségügyi illetékesek.

A menekülttáborban egy szálláshelyként használt iskolát érte a légicsapás, amelyben legkevesebb 13 gyermek, három nő és egy férfi halt meg, 42 ember pedig megsebesült a Kamal Advan kórház közlése szerint, ahová az áldozatokat szállították.

Az izraeli hadsereg jelentésében azt állította, hogy a Hamász fegyvereseit támadták egy "iskolaépületben lévő parancsnoki központban", de ezt bizonyítékokkal nem támasztották alá – írta az AP hírügynökség.

A Gázai övezet északi részében dolgozó egészségügyiek a régió helyzetének tarthatatlanságáról számoltak be az elmúlt két hét izraeli légicsapásai után. E támadásokban több százan haltak meg, és tízezreknek kellett elmenekülniük otthonukból. Az izraeli hadsereg azt közölte, hogy a Hamász északon ismét összegyűlt fegyvereseivel harcolnak.

A Kamal Advan kórház igazgatója szerdán videóüzenetben számolt be arról, hogy mintegy 150 sebesültet kell ellátniuk, köztük 14 gyermeket az intenzív vagy a koraszülött osztályon.

"Nagyon sok a sebesült, minden órában elveszítünk közülük egyet az orvosi eszközök és a személyzet hiánya miatt. A mentőautók már nem képesek szállítani a sebesülteket. Akik a saját lábukon be tudnak jönni a kórházba, azokat ellátjuk, de akik nem, azok az utcán meghalnak" – ecsetelte a helyzetet.

A Kamal Advan a Gázai övezet északi részén lévő három kórház egyike, amely a harcok miatt szinte megközelíthetetlenné vált. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint az övezet 36 kórháza közül csupán 16 működik legalább részlegesen.

(MTI nyomán)

Korábban írtuk: Scholz tárgyalna Putyinnal az "igazságos békéről" – Izrael esetében pedig nem számít az igazság, német fegyverekkel (is) öldökölhet tovább


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »