A Színművészeti dolgozói sztrájkba léphetnek

A Színművészeti dolgozói sztrájkba léphetnek

A Színház- és Filmművészeti Egyetem dolgozói benyújtották sztrájkköveteléseiket a kormányhoz.

Azért fordultak ehhez az eszközhöz, mert úgy érzik, az új alapítványi fenntartó által rájuk erőltetett Alapító Okirat és SZMSZ olyan mértékben sérti az egyetem autonómiáját, hogy a vezetőség és szenátus lemondását eredményezte, majd hallgatók tiltakozásul elfoglalták az egyetemet. Mivel a fenti alapdokumentumok a munkavállalók érdekeit is sértik, az egyetem dolgozói a sztrájk eszközével csatlakoznak az autonómiáért folytatott küzdelemhez – jelentették be.

Követeléseiket öt pontban foglalták össze:

  • Garantálják az alkotás, az oktatás és az egyetem szabadságát!
  • Állítsák vissza a szenátus modellváltás előtti jogköreit!
  • Az egyetem belső működését önrendelkező, demokratikus úton, a szenátuson keresztül az egyetemi közösség határozhassa meg!
  • Az egyetem rektorát, intézetvezetőit, osztályvezetőit demokratikus úton, a szenátusi képviseleten keresztül az egyetemi közösség választhassa meg!
  • Garantálják, hogy nem csökkentik az egyetem pénzügyi forrásait!

Hírdetés

A kormánnyal folytatandó tárgyalásokra a sztrájkbizottságot Csató Kata mesteroktató, Forgács Péter egyetemi docens, Karsai György egyetemi tanár, a Doktori Iskola vezetője, Németh Gábor egyetemi docens és Veszprémi Judit kommunikációs vezető alkotja.

Eredménytelen tárgyalások esetén legkésőbb szeptember 21-étől határozatlan időre sztrájkba kezdenek – közölték.

Az egyetem modellváltása miatt tiltakozó diákok múlt hétfőn éjjel foglalták el az intézmény Vas utcai épületét. Az SZFE fenntartója szeptember 1-től a Színház- és Filmművészetért Alapítvány, amelynek kuratóriumi elnöke Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház főigazgatója. Az intézmény vezetése szeptember elsejei hatállyal lemondott, szeptember végéig azonban ellátják feladataikat.

Nyitókép: Infostart

Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »