A mai napig 8392 kifogástalanéletvitel-ellenőrzést végzett a Nemzeti Védelmi Szolgálat az állami, illetve egyházi fenntartású gyermekvédelmi intézmények dolgozóinak körében, melyből 13 esetben javasolta kifogásolható életvitel megállapítását
– közölte Pap Judit, a Nemzeti Védelmi Szolgálat szóvivője az RTL Klubbal.
Elmondása szerint ezek jellemzően bűnügyi előéletre vonatkozó adatok miatt történtek. Például előfordult olyan, akinél kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények miatt volt korábban eljárás.
A vizsgálat része a környezettanulmány és egy kérdőív is.
A Szociális Ágazatban Dolgozók Szakszervezete szerint mindkettő alkalmatlan a pedofília kiszűrésére, ráadásul az átvilágításával az állam indokolatlanul avatkozik bele a dolgozók magánéletébe.
A Gyermekjogi Civil Koalíció szerint a kérdőívben többek között olyan kérdések vannak, mint: "Mikor veszítette el a szüzességét? Hogyan él szexuális életet egyedülálló nőként? Hetente hány alkalommal és milyen módszerekkel él szexuális életet?"
A Nemzeti Védelmi Szolgálatnál azt mondják, hogy ezeket a kérdéseket biztosan nem ők tették fel. „A Nemzeti Védelmi Szolgálat védelmi tisztjei a kifogástalan életvitel ellenőrzése során szexuális szokásokra vonatkozó kérdéseket nem tesznek fel. A kollégáim abban az adatlapban szereplő kérdéseket teszik fel az ellenőrzött személyeknek, ami nyilvánosan elérhető” – mondta Pap Judit.
Ez a Magyar Közlönyben jelent meg, és többek között arra kérdez rá, hogy az alkalmazottnak mi a családi állapota, kivel él együtt és mióta, milyen jelentősebb vagyontárgya vagy hitele van, illetve van-e káros szenvedélye. Szexuális szokásokra vonatkozó kérdés valóban nincs benne.
A gyermekotthonok pszichológiai alkalmasságát a Belügyminisztérium is vizsgálja, a tárca kérdőíve azonban nem nyilvános.
Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »