A Sepsi-SIC nyerte a háromszéki rangadót (Női kosárlabda, Nemzeti Liga)

A Sepsi-SIC nyerte a háromszéki rangadót (Női  kosárlabda,  Nemzeti  Liga)

Háromszéki rangadóval folytatódott a női kosárlabda Nemzeti Liga, amelynek a 7. fordulójában a Sepsi-SIC húszpontos különbséggel, 81–61 arányban győzedelmeskedett a Kézdivásárhelyi SE vendégeként. A Kicsid Gábor Sportcsarnokban lejátszott találkozón a hazai csapat csupán egy negyed erejéig volt komoly kihívója a bajnoki címvédő zöld-fehéreknek, még úgy is, hogy a céhes városbéli lányok megnyerték a párharc utolsó szakaszát. Részsikerük azonban csak szépségtapasz volt a megyei derbiken sorozatban harmadik elszenvedett vereségen.

Mindkét együttes remek formában várta a szombati háromszéki rangadót, hiszen egy-egy elvesztett meccsel a tarsolyában a házigazda Kézdivásárhelyi SE és a Sepsi-SIC is megnyerte legutóbbi két mérkőzését, ám míg a céhes városiaknál mindenki bevethető volt, a sepsiszentgyörgyieknél sérülés miatt Saqwedia Wallace és Maja Miljković továbbra sem tudta vállalni a játékot.

Brianna Fraser duplája és Jovana Pašić hárompontosa nyitotta meg a kézdivásárhelyi találkozót, a vendég Sepsi-SIC a második perc elején 5–0-ra vezetett. A választ Kozman Kriszta és Lynnea Lewis egy-egy távoli kosárral adta meg, a KSE pedig 30 másodpercre átvette a vezetést (6–5). Alina Podar a büntetővonalról egyenlített, majd Fraser pontjaival újra előnybe kerültek a zöld-fehérek (6–8). Kevéssel később a hazai alakulattól Jaiamoni Welch-Coleman döntetlenre hozta a meccset (8–8), de Podar triplájával meglépni látszott a szentgyörgyi csapat (8–11). A KSE ismét felzárkózott (10–11), majd Fraser kosarát Debreczi Iringó és Welch-Coleman hármasa követte, és a felső-háromszékiek másodszor kerültek előnybe (16–15). Ekkor Zoran Mikes azonnal magához rendelte tanítványait, időkérése pedig derékba törte a vendéglátóik lendületét, és a SIC négypontos előnnyel zárta a derbi első felvonását (18–22). A második negyedben egy rövid időt leszámítva végig a megyeszékhelyiek akarata érvényesült a pályán, és 35–48-as eredménynél vonultak szünetre a csapatok.

A térfélcsere után a Ljubomir Kolarevic és Farkas Alpár irányította együttes kapta el jobban a fonalat, és egy 8–0-s roham után a KSE feljött öt pontra (43–48). A hazaiak jó sorozatát ekkor egy újabb Sepsi-SIC-es time out törte meg, ami után Jovana Pašićék ritmust váltottak, és gyorsan elléptek (43–57). A 25. percben 45–57 volt az állás, innen a zöld-fehérek szándéka szerint alakult a küzdelem (47–70). Az utolsó negyed elején az ötszörös bajnok kapta el jobban, amely a 34. percben 27 ponttal is vezetett (48–75). A biztos győzelemmel a kezében az alsó-háromszéki gárda visszavett a tempóból, ezt használták ki a remek napot kifogó Welch-Coleman vezényletével a házigazdák, akik szépítettek, és „csak” 61–81-re veszítették el a találkozót.

A Kézdivásárhelyi SE legjobbjának a 25 pontos Welch-Coleman bizonyult, a Sepsi-SIC együtteséből ketten – Pašić és Fraser – dupla duplával vették ki részüket a győzelemből. A szentgyörgyiek csapatkapitánya 11 lepattanót és 20 pontot, míg amerikai idegenlégiósa 11 leszedet labdát és 28 pontot jegyzett.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 7. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Sepsi-SIC 61–81 (18–22, 17–26, 12–22, 14–11). Kézdivásárhely, Kicsid Gábor Sportcsarnok. KSE: Welch-Coleman 25/9, Debreczi 7/3, Taylor 2, Kozman 5/3, Lewis 9/3–Csurulya, Bara-Németh Tuchilus 2, Demko, Domokos 1, Lénárt, Corda 10/3. Edző: Ljubomir Kolarevic és Farkas Alpár. Sepsi-SIC: Pašić 20/6, Ghizilă 12/6, Orbán 4, Podar 6/6, Fraser 28/3–Nemes 3/3, Croitoru 3, Cătinean 5/3, Botos. Edző: Zoran Mikes.

Kikapott az éllovas Szatmár

A Nemzeti Liga 7. fordulójának másik érdekes meccsét Aradon játszották, ahol az élvonal két veretlen csapata – a helyi FCC és a Szatmárnémeti VSK – feszült egymásnak. A találkozó elejét a vendég szatmáriak kapták el jobban, ám a második negyedtől az Arad volt a jobb, amely végül 75–64-re nyerte meg a rangadót. A kör további eredményei: Brassói Olimpia–Alexandria 80–87, Bukaresti Rapid–Târgoviște 75–71, Kolozsvári U–Agronómia Bukarest 60–51. A Marosvásárhelyi Sirius szabadnapos volt, a Triumf Botoșani–Konstancai Phoenix találkozót elnapolták.

A Sepsi-SIC együttese szerdán a török Elazığ İl Özel Idare ellen játszik Európa-kupa-mérkőzést, majd a hétvégén a Kolozsvári U csapatát fogadja a Sepsi Arénában, a Kézdivásárhelyi SE alakulata pedig a Târgoviștével szembeni kiszállásra készülődik.