A legnehezebb a szétszakítottság – egyre többen fogadnak be háborús menekülteket – VIDEÓVAL

A legnehezebb a szétszakítottság – egyre többen fogadnak be háborús menekülteket – VIDEÓVAL

Egy emberként mozdult meg a felvidéki lakosság is, hogy segítsen a szomszédos országban zajló háborús helyzet miatt menekülni kényszerülőknek. A Dunaszerdahelyi járásban, Dunatőkésen működő Czajlik Ranch az Ukrajnában kialakult feszült helyzetre való tekintettel már a háború kirobbanásának másnapján jelezte, hogy segítő kezet nyújt a menekültek számára.

Az Ukrajnában kialakult háborús helyzet mindannyiunkat megrémít. Rengeteg ember kényszerült arra, hogy azonnal elhagyja a hazáját, az otthonát. A menekülő családok sok esetben egyetlen bőrönddel távoztak anyaországukból, így sokan érezték úgy, hogy ebben a kiszolgáltatott helyzetben megpróbálnak segíteni.

Czajlik Zsuzsanna, a Czajlik Ranch egyik vezetője stábunknak elmondta, hogy a szomszédban uralkodó helyzet egyből arra sarkalta őt és a családját, hogy felvegyék a kapcsolatot az érintett intézményekkel és szállást, valamint teljes étkezést ajánljanak fel az ukrán menekülteknek.

Ha háború van, akkor a legfontosabb a szálláshely és az étkezés, ezt tudtuk, ezért léptünk azonnal.  A teljes kapacitásunkat ajánlottuk fel, huszonhatan érkeztek hozzánk, abból tizenhét kisgyermek – mondta.

Hírdetés

Nem akarnak mást, csak hazamenni

Zsuzsanna kamerán kívül, könnyeivel küszködve mondta el, hogy bár rengeteg felajánlás érkezik, egyelőre ők maguk sem tudják, hogy mire volna leginkább szükség. A legtöbben tárgyi dolgokban gondolkodnak, pedig a háború elől menekülő emberek vágyai nem mérhetőek anyagiakban.

Hangsúlyozta, hogy ők ugyanolyan emberek, mint mi vagyunk, nem kérnek, sőt a felajánlott segítséget sem akarják sok esetben elfogadni, mivel semmi másra nem vágynak, csakhogy véget érjen ez az értelmetlen háború és ismét egy családként, szeretteik körében élhessék az életüket.

A nők, édesanyák telefonon próbálják tartani a kapcsolatot azokkal, akik harcolnak és sok esetben azt a visszajelzést kapják a férfiaktól, hogy ne várják haza őket. Ez értelemszerűen óriási feszültséget kelt bennük – hangsúlyozta.

Pozitív töltet számukra, hogy  sok ember állt mögéjük és biztosította őket a támogatásukról, de a jövőben már csak célzott felajánlásokat, valamint tisztálkodási- és tisztítószereket tudnak elfogadni.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »