Támogatja a Nagykörúton a biciklisáv végleges kialakítását a Magyar Kerékpárosklub elnökhelyettese. Hozzátette, hogy a budapestiek 67 százalékának lehetősége van a kerékpárt választania.
Mint ismert, a kijárási korlátozások okozta forgalomcsökkenés óta gombamód szaporodnak az átmenetileg létesített kerékpársávok Budapesten, elsőként a Bartók Béla utat „fejezték be” a középső szakasszal, majd jött a Tétényi út és az Üllői út átfestése-áttáblázása. Később pedig a Nagykörút is a „sárgaság” sorsára jutott, az Üllői út és a Váci út közötti, 3 kilométeres szakaszon – legalábbis átmenetileg.
A Magyar Kerékpárosklub elnökhelyettese szerint a jelenlegi tesztidőszakban azt vizsgálják, mennyire lesz kihasznált a kerékpársáv, és hogyan alakul az autósforgalom. Halász Áron ugyanakkor úgy véli, ez egy
remek lehetőség, hogy akik eddig ódzkodtak a bringás közlekedéstől, kiszálljanak a kocsiból, és nyeregbe pattanjanak.
Hiszen, emlékeztetett, a Nagykörúton korábban a tükrök között kellett szlalomozni, csúcsforgalomban, parkolóhelyet kereső kocsikat kerülgetve, most viszont sokkal komfortosabb kerékpáros szempontból. És akár munkába, bevásárolni, ügyeket intézni, vagy akár szabadidős közlekedés során is használható. Az viszont a jövő zenéje, hogy mennyire lesz kihasználva.
A szakember, bár egyetért, hogy a Nagykörút az autóforgalom szempontjából a főváros egyik legfrekventáltabb pontja, szerinte mégsem fog különösebb gondot jelenteni a kerékpársáv, hiszen mint mondta, sokszor lehetett már korábban is tapasztani, hogy egy-egy lezárás vagy útszűkület az első napokban dugókat okozott ugyan, a későbbiekben az emberek megszokták, és közlekedési módot vagy útvonalat változtattak. Ez volt tavaly a Margit körút lezárásakor, vagy korábban a Margit híd felújításakor, a budai rakparton a főgyűjtő építésekor. Az majd kiderül, hogy jelen esetben, aki mondjuk a Petőfi híd irányából menne a Keletihez, esetleg az Orczy utat vagy a Hungária körutat választja, esetleg valóban átül biciklire.
A Magyar Kerékpárosklub elnökhelyettese természetesen az ideiglenes kerékpársávokban látja a jövőt, a zöme szerinte „fájdalommentesen” lett kialakítva, illetve régóta tervben is volt. A Bartók Béla úton hétfőn kikerült számlálók pedig olyan számokat mutatnak, mint a kiskörúti kerékpársávon, amelyik köztudottan az egyik legforgalmasabb Budapesten. Halász Áron arra is kitért,
a budapesti felnőttek 67 százaléka számára elérhető a kerékpár a mindennapokban,
amihez viszont nem ártana, hogy vonzó viszonyokat lássanak az utakon, kevesebb autót, vagy több kerékpársávot.
Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »