Most, hogy Tóbiást és Botkát politikailag elintézte a fővárosi, erősen liberális hatalmi központ, azaz végre lezajlott a Tóbxit és a Laxit, nyugodtan beszélhetünk Molnár Gyuláról. Az új elnök nemrég maga háborgott azon, hogy őt a pártbeli „öregek jelöltjének”, meg „Gyurcsány barátjának” tartják. Ezek méltatlan vádak, hiszen a hírek szerint Lendvai Ildikó győzte meg az indulásról, és felmelegítené a töltött káposztát Fletóval. Ezen kívül is van legalább 7 dolog, ami nagyon furává teszi azt, hogy a szocik a bukott kerületi vezetőt emelték hatalomba.
Molnár Gyula régi vágású szoci életúttal büszkélkedhet. Egy nyilvános életrajzából az derül ki, hogy „1980-1981-ben előfelvételisként letöltötte sorkatonai szolgálatát, majd a moszkvai textilipari egyetem vegyészmérnöki karán folytatta tanulmányait, 1986-ban szerzett textilvegyész-mérnöki oklevelet.” Ugyanitt lehet arról is olvasni, hogy az apja katonatiszt volt, hogy „szülői hatásra korán bekapcsolódott a politikai szervezetek munkájába”, illetve hogy „1987-1988-ban a KISZ III. kerületi titkára” volt”.
2. A Magyar Narancs szerint „baleknak kellett” az egykori KISZ-es újgazdagoknak
Molnár Gyula a szocik ifjú titánjaként 1999-ben arról beszélt, hogy háttérbe kellene húzódniuk mindazoknak, akiknek a politikai élete nem a rendszerváltással kezdődött. Erről így számolt be a liberális hetilap: „Maga Molnár is KISZ-titkár volt az áldott jó időkben, újabban viszont nem keveredett semmiféle botrányba, nem privatizálta magának a KISZ-vagyon egy részét – ellentétben az őt nyomató ex-KISZ-es újgazdagokkal, akik nagyon is jól tudják, hogy ők maguk könnyen visszaélésekkel vádolhatók, adott esetben leleplezhetők és háttérbe szoríthatók. Ezért kellett baleknak a hű fegyvertárs, akit a jelentős gazdasági erővel rendelkező egykori mozgalmi harcostársak most előretolnak – aztán ha Molnár bukik, hát bukjon, semmi gáz.”
3. Az ezredfordulón Horn „percembernek” nevezte
Molnár szembement Horn Gyulával, amikor szintén a Magyar Narancs korabeli tudósítása szerint „sietett a világ tudomására hozni, hogy az MSZP vezetésében Horn Gyulának soha többé nem osztanak lapot. Az exminiszterelnök által két éve még tehetséges fiatalnak titulált Molnár Gyula ezzel kiérdemelte Horntól a >>percemberke<< besorolást.” Horn azt is mondta róla, hogy „Ki az a Molnár Gyula, hogy ilyet kijelenthet?”.
4. Gyurcsány előtt ő volt a szegény ember Tony Blairje
Az új szoci pártelnök már az 1998-as választási vereség után az MSZP fiatal alelnöke és nagy reménysége lett. Maga így vallott erről a csodás időszakról a baráti 168 Órának: „Azt írták rólam, hogy én leszek a magyar Tony Blair. Végül olyan forradalmár lettem, aki kiugrott a lövészárokból, lengette a zászlót, de nem állt mögötte senki, és hamar legéppuskáztak”. Végül a kétezres évek közepére Gyurcsány lett az aktuális szoci Blair, Molnár pedig be kellett érje a pártban a fővárosi elnöki poszttal, valamint Gyurcsány fővárosi különmegbízottjának szerepével.
5. Egyike volt a szoci belgák csapatának
2009 júliusában az MSZP már nyakig benne volt a slamasztikában, éppen Mesterházy nyomult ezerrel a pártban. Ekkor történt, hogy a magukat „belgáknak” nevező figurák – köztük Molnár Gyula –, azaz „tucatnyi szocialista politikus levélben fordul a párt kongresszusi küldötteihez azt javasolva: az MSZP vigye végig az országgyűlési ciklust, a hátralévő hónapokban dolgozzon ki karakteres és érvényes baloldali válaszokat a nehéz szociális, gazdasági helyzetre, és csak a választások után tartson tisztújítást.” A szocik a feladat egy részét ki is pipálták, és az utolsó pillanatig ragaszkodtak a hatalomhoz.
6. Nem ez az első Hiller-Molnár Gyula-Lendvai hatalmi konstelláció
Molnár Gyulát úgy választották pártelnöknek, hogy Hiller Istvánnal segítették egymás hatalmi törekvéseit. Az újdonsült pártelnök Lendvai Ildikó korábbi pártelnök bíztatására indult el, Lendvai a szavazatával is támogatta. A szociknál nincs semmi új a nap alatt: pont ugyanez a 3 ember volt az MSZP 2006-os fővárosi választási listájának első három helyén. Nesze neked, megújulás!
7. Kerületi politikai szövetségese volt a korrupt Wieszt János
Az új szockó pártelnök hosszú évekig volt a XI. kerület polgármestere. Politikai szövetségese, Wieszt János, az MSZP akkori helyi frakcióvezetője még 2007-ben az újbudai vagyongazdálkodási bizottság vezetőjeként több millió forint csúszópénzt fogadott el egy XI. kerületi önkormányzati üzlethelyiség eladásával kapcsolatban. Az ügyre 2010-ben derült fény, Wiesztet vezető beosztású személy által elkövetett hivatali vesztegetés miatt 2014 novemberében jogerősen 4 év letöltendő börtönbüntetésre ítélték.
+1. Annyira összefogáspárti, hogy őt nem támogató ballib pártok logójával is kampányolt
A korábbi újbudai polgármester – a fenti korrupciós ügy után nem meglepő módon – 2010-ben 49-41-re veszített a kerületi választáson, 2014-ben pedig újra sikertelenül indult, ekkor 46-41-re maradt alul. Természetesen Gyurcsány pártja ekkor is támogatta, ugyanakkor Szigetváriék és a PM nem, csak nem indítottak ellene jelöltet. Ettől még Molnár Gyula választási kiadványában ezen pártlogók is feltűntek. Kérdés, hogy ez a fene nagy összefogásosdi bejön-e majd a szavazóknak?
<!– –>
Forrás:spiler.blog.hu
Tovább a cikkre »