Ágnes asszony vigasztalhatatlan.
Jó reggelt, Ágika!” – köszönti Kunhalmi Ágnest egy kommentelő, miután a volt MSZP-képviselő asszony azon kesereg közösségi oldalán, mennyire kitolt vele minapi döntésével a túlmozgásos miniszterelnök. „Ha jól értem, soha többé nem indulhatok országgyűlési választásokon a saját hazámban” – hüppög a csalódott delnő, majd hozzáteszi: tudomása szerint jogállamban, polgári demokráciában nem lehet alapjogot korlátozni, „csak más alapjog vagy alkotmányos intézmény védelme érdekében, akkor is csak a szükségesség és az arányosság figyelembevételével”. Ágnes asszony vigasztalhatatlan. Elvégre azt ígérte a miniszterelnök, hogy nemcsak megemeli a kalapját azok előtt, akik visszaléptek, de nekik lesz erkölcsi alapjuk arra is, hogy újra elinduljanak. A népnek is ezt mondta minden gyűlésén. „A korrupciót és a fideszes oligarchákat el kell számoltatni, erre megvan minden eszköz, most már fel fog állni a Magyar Nemzeti Vagyonvédelmi és -visszaszerzési Hivatal is, csatlakoztunk az Európai Ügyészséghez is, csakhogy a tisztítótűz nem lehet öncélú politikai tisztogatás.” Micsoda dolog ez! „Ez még a csukott ajtónál is rosszabb, Ágika” – véli a kommentelő. Egy másik már a szakértő szemével minősíti a Tisza-vezér lépését: „Ezt hívják baráti tűznek, kezitcsókolom!”
Pilhál György – www.magyarnemzet.hu
Forrás:flagmagazin.hu
Tovább a cikkre »


