A tanév végéhez közeledve a komáromi Művészeti Alapiskola képzőművészeti tagozata kiállítással egybekötött záróünnepséget tartott a Szinnyei József Könyvtár közösségi termében, ahol a végzős diákok munkáit értékelték.
A rendezvény Szabó András zeneiskolai növendék pezsdítő dallamú gitárjátékával kezdődött, mely megalapozta annak ünnepi hangulatát. A tehetséges ifjú zenészt tanára, Moncz Miklós készített fel.
Az ünnepségen Barkóci Alexander – a Művészeti Alapiskola igazgatója köszöntötte a jelenlévőket, majd értékelte a tanulók munkáit, s ezzel együtt a művészet jelentőségét, a pedagógusok elhivatottságát – szlovák nyelven.
Ezt követően az intézmény igazgatóhelyettese, Pfeiferlik Lajos tartotta meg magyar nyelvű ünnepi beszédét; a tanulók aktivitása és tehetsége mellett kiemelve az oktató rajztanárok áldozatos munkáját, akiket név szerint is megemlített: Szilva Ilona, Szilva Emőke és Lukács Hajnalka.
Hálás köszönet illeti a felkészítő tanárokat és a szülőket, akik végig támogatták végzőseinket ezen az úton.
Az alap és továbbképzős abszolvenseink munkáiból készült kiállítás nem csupán a képzőművészet terén megszerzett ismereteik bemutatása. Elsősorban tanúságtétel arról a belső vágyról, hogy alkotással fejezzék ki önmagukat – a képzőművészet eszközein keresztül reflektálva a szépségre, a személyes élményekre, és arra a vágyra, hogy nyomot hagyjanak maguk után – mondta Pfeiferlik Lajos.
A kiállításon különböző méretű és technikájú alkotások láthatók – az egész kompozíciók érzékelésétől egészen a részletekre való fókuszálásig: rajzi tanulmányok, akvarellek, akrilfestmények, monotípiák, linómetszetek, kollázsok és dekoratív tárgyak egyaránt helyet kaptak.
Bár ezek az alkotások formailag záró munkák, szívből kívánom, hogy ne legyenek véglegesek. Ezek a művek bizonyítékai annak, hogy érdemes folytatni az alkotást. Ahogyan Picasso is mondta: „A művészet lemossa a lélekről a mindennapok porát.” Legyen ez a mai kiállítás is egy ilyen felfrissítő pillanat a mindennapokban – zárta ünnepi értékelőjét az igazgatóhelyettes.
A komáromi Művészeti Alapiskola végzős diákjai szorgalmuk és tehetségük elismeréséül egy emléklapot és könyvutalványt kaptak az intézmény Szülői Közösségétől.
A rendezvény ünnepi részét követően a nagyszámú közönség érdeklődéssel, örömmel és nagy büszkeséggel szemlélte az alkotásokat, hiszen azok között bárki megtalálhatta saját csemetéjének, hozzátartozójának művészi produktumát.
Az érdeklődőknek a nyár folyamán lehetőségük nyílik az alkotásokat megtekinteni a Szinnyei József Könyvtárban, annak nyitvatartási ideje alatt.
Buday Mária
A fotók a szerző felvételei
Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »


