A Pueri Fabri nemzetközi rajzverseny legjobb alkotásainak kiállítása képeken

A Pueri Fabri nemzetközi rajzverseny legjobb alkotásainak kiállítása képeken

Az idei esztendőben 32. alkalommal hirdették meg a gyermekek számára meghirdetett Pueri Fabri nemzetközi képzőművészeti pályázatot. A verseny díjazott alkotásai vándorkiállítás formájában állomásoznak a verseny partnereinél a tágabb Ipoly mentén. December közepétől egy hónapon át az ipolysági Simonyi Lajos Galériában tekinthetők meg a díjnyertes művek.

Az idei pályázat központi témája a tükröződés volt. A tehetséges fiatalok a legkülönfélébb alkotási technikákkal készült műveket nevezték be a pályázatra.

A művészpalánták korcsoportok szerint méretettek meg. Ezen belül külön kategóriát képeztek a művészeti alapiskolák, illetve az Ipoly menti alapiskolák tanulói, valamint a fogyatékkal élőkkel foglalkozó intézmények. Többek között az ipolysági tanintézményekből, Ipolybalogról, Csábról, Palástról, Ipolynyékről, Lukanényéből, Párkányból, illetve a magyarországi Szécsény, Balassagyarmat, Érsekvadkert és Salgótarján iskoláiból érkeztek remekművek.

A beérkezett alkotásokat az alábbi összetételű zsűri értékelte: Pálinkás Tibor, Czibula Lívia, Bakos Ferenc, Kutak Adrienn, valamint a zsűri elnökeként Antal Gábor. Az összesített eredmény ITT érhető el.

Az ipolysági kiállítást Róm Friderika, az Ipolysági Művészeti Alapiskola rajztanára nyitotta meg, aki Antal Gábor szavait tolmácsolta. Köszöntőjében elsőként a tükröződés fogalmát járta körül.

Hírdetés

„Minden Pueri Fabri zsűrizésének folyamata más és más hangulatú, de az értékelés végére a zsűri egészen belemélyed az aktuális témába, ahonnan szinte úgy kell kirángatni. Meddig tart vajon a valóság, ha a való meg tud kettőződni, és egy csalóka, elmét megbolondító hasonmás születik ideig-óráig. A térbeli képződik le síkba, felvéve a tükröződő felület domború, homorú vagy sík felületeit, tökéletes vagy torz képet adva vizslatójának. Mit tesz, hogyan hat a tükörkép?” – fogalmazott szövegében Antal Gábor.

„Igaz lehet az, mit a tükörkép mutat? Oly sokszor megcsal, hiszen hiába a külső szépség, avagy csúfság, túl érdemes azon tekinteni” – folytatta.

A beérkezett alkotások is egyfajta misztikumot járnak körbe. Elgondolkodtató grafikákat is láthatunk, mint például azt a kislányt, aki a tükörben öregkori önmagát pillantja meg. Hasonló a víztükörben oroszlánt látó kiscica.

A tárlat január közepéig látható a városháza oldalsó szárnyában lévő Simonyi Lajos Galériában.

A szerző felvételei.

Pásztor Péter/Felvidék.ma


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »