A sérelmi politizálás régóta ismert módszere egyes pártoknak, illetve politikusoknak. Ha valaki a választók többségével meg tudja sajnáltatni magát, akkor az gyakran kifizetődik – mutat rá Bánó Attila.
Nárcisz – wikipedia
A rendszerváltás óta eltelt időszak első politikai elítéltjévé váltam – írta egy szélsőséges elítélt. Az ismert liberális erőlködésről Bánó Attila publicistát kérdezte a Gondola.
– Szerkesztő úr, az önsajnáltatás pózát még az SZDSZ nevű szélsőséges garnitúra vezette be a hazai politikai gyakorlatba. Miért fordul fel a gyomrunk?
– A sérelmi politizálás régóta ismert módszere egyes pártoknak, illetve politikusoknak. Ha valaki a választók többségével meg tudja sajnáltatni magát, akkor az gyakran kifizetődik. Emlékeztetnék 1994. májusára, amikor az országgyűlési választásokon a Magyar Szocialista Párt – Horn Gyulával az élen – fölényes győzelmet aratott. Ma már nem sokan tudják, hogy a baloldal elsöprő választási győzelmében nagy szerepe lehetett Horn Gyula esti autóbalesetének, amely néhány nappal a választások előtt következett be. A baloldali sajtóban azonnal felröppent a feltételezés, hogy a kivilágítatlan teherautót, amelybe a pártelnök autója nagy sebességgel beleszáguldott, valakik szándékosan állították arra a helyre.
Kép: mti/Kovács Attila
Horn fejét, illetve nyakát egy orvosi segédeszközzel rögzítették, ami a választókból együttérzést, a nemzeti oldallal szemben viszont ellenérzést váltott ki, mert a bulvársajtó ezzel kapcsolatban gyanúba keverte a jobboldalt. Mire a hitelt érdemlő cáfolatok megjelenhettek, már késő volt, a választások lezajlottak.
Magyar Péter önsajnáltatása persze nem hasonlítható a Horn Gyulával történtekhez, már csak azért sem, mert amikor az Ötkert nevű szórakozóhelyen fiatal lányokkal szemben illetlenül viselkedett, majd az őt videózó férfitől erőszakkal elvette a mobilját és a Dunába dobta, akkor nem őt érte sérelem, hanem ő okozott sérelmet másnak. Lehet, hogy akadnak olyan hívei, akik emiatt tehetségesnek tartják, mert egy ilyen helyzetből is úgy képes kijönni, mintha ő lenne az áldozat, szerintem azonban csak azt bizonyította be, hogy nem képes férfiként felelősséget vállalni a tetteiért. A Tisza párt elnöke ’56-os lyukas zászlót lobogtat, és politikai elítéltnek nevezi magát. Erről éppúgy tévképzetei vannak, miként 1956 hőseiről, a pesti srácokról.
– Az említett esetben még a liberális szélsőség sem áll az elítélt mellé. Elképzelhető-e, hogy egy alantas manipuláció idővel megfárad, és alkalmazhatatlan lesz a politikában?
– Bárcsak így lenne. Sajnos azt látjuk, hogy a politika eszköztárában minden aljas módszer előfordul. A hazudozás, a nyilvánvaló tények letagadása vagy eltorzítása, ártatlan emberek meghurcolása, köztörvényes bűnök elkövetőinek felmagasztalása, a társadalom elemi érdekeinek semmibe vétele, idegen érdekek kiszolgálása, megnyerhetetlen háború támogatása − ezek mind megtalálhatók a palettán.
A hazai ellenzék egy részének sem tetszik a Tisza párt elnökének viselkedése, ami érthető. Mentelmi jogának felfüggesztését már a magyar legfőbb ügyész is kérte az Európai Parlament elnökétől, de ez a grémium nem arról híres, hogy a balliberális képviselőkkel szemben segítené az igazságszolgáltatási eljárásokat. Magyar Péter nem véletlenül dörgölőzik Ursula von der Leyenhez és Manfred Weberhez, akik egyre durvábban avatkoznak a magyar belpolitikába, és nyíltan támadják Orbán Viktor nemzeti-keresztény kormányát.
– Miért tudjuk, hogy az Európai Unió szélsőségesen korrupt garnitúrájában az önsajnáltatás hatásos marad, és lesz olyan extrém figura, aki gyáván a mentelmi joga mögé bújhat?
– Ilyen esetek eddig is voltak és várhatóan ezután is lesznek, amíg az EU jelenlegi vezetése uralkodik. A brüsszeli vezetés a jobboldali pártok előretörése miatt görcsösen őrzi pozícióit. A Patrióták Európáért frakcióját például kizárták az Európai Parlament szakbizottsági elnökségeiből. Semmi jele annak, hogy okulnának a hibáikból. Elég, ha a Budapesten garázdálkodó Ilaria Salis olasz antifa-aktivista EP-képviselőségére gondolunk. Strasbourgban szemérmetlenül szidalmazhatta a magyar büntetés végrehajtást, a magyar demokráciát.
Kép: afp/Kisbenedek Attila
Az elvetemült hölgy az antifás társaival Budapesten ártatlan járókelőket brutálisan összevert, amiért jogos büntetést kapott. Uniós képviselővé választásával nemcsak kivonták a büntető eljárás alól, hanem Brüsszel ezzel azt üzente a világ nyilvánosságának, hogy a „mi kutyánk kölyke” bármilyen gaztettet elkövethet, mert nemcsak megvédjük, hanem még jól fizetett EP-képviselőséggel is jutalmazzuk. Amikor a garázda olasz hölgyet az EP a keblére öleli, akkor ez olyan, mintha megdicsérnék, amiért magyarokat ütlegelt.
Bánó Attila – archív
Ebben a társaságban Magyar Péternek jó esélye van arra, hogy megőrizze mentelmi jogát, mivel láthatóan készen áll a magyarellenes globalista bürokraták elvárásainak teljesítésére.
Molnár Pál
Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »