A bajorországi ellenzéki CSU (Keresztényszociális Unió) parlamenti (Bundestag) képviselője, Alexander Dobrindt azt javasolja, hogy a tartományból minden olyan ukrán háborús menekültet utasítsanak ki, aki nem találnak maguknak munkát.
„Több mint két évvel a háború kezdete után ideje lenne döntést hozni: munkát vállalni Németországban, vagy visszatérni Ukrajna biztonságos nyugati régióiba”
mondta Dobrindt.
A politikus azt is kritizálta, hogy túlságosan sok ember kap szociális támogatást Németországban az adófizetők terhére.
„Határozottabb elköteleződést kellene elvárnunk a menekültektől, ha a foglalkoztatásról van szó. Állásajánlatra van szükség, amely része kell, hogy legyen az integrációs folyamatnak”
fogalmazott.
Dobrindt javaslatát a kormánypártok mindegyike elítélte. A helyzet azonban Németországban is kezd megváltozni. Néhány nappal ezelőtt több német politikus javasolta az ukrán menekülteknek nyújtott munkanélküli segély felfüggesztését.
Hubertus Heil munkaügyi miniszter felszólította a munkáltatókat, hogy akkor is foglalkoztassák az ukrán menekülteket, ha nem bírják megfelelően a német nyelvet. Ez a bejelentés önmagában is elárulja, milyen súlyos integrációs problémák vannak az ukránokkal.
Talán még ennél is beszédesebb, hogy a friss adatok szerint a német gyorsított integrációs program keretében a vártnál hatszor kevesebb, mindössze 33 ezer ukránt sikerült elhelyezni a német munkaerőpiacon.
Körkép.sk, Ukrajinszka Pravda
Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »