Bernd Storck vezetőedző győzelemmel kezdett Székelyföldön (Labdarúgás, SuperLiga)

Bernd Storck vezetőedző győzelemmel kezdett Székelyföldön (Labdarúgás,  SuperLiga)

Bernd Storck nyerte a román élvonalban bemutatkozó külföldi vezetőedzők összecsapását, miután tegnap a Sepsi OSK hazai pályán 2–1 arányban diadalmaskodott a horvát Željko Kopić irányította Bukaresti Dinamo felett a SuperLiga 18. fordulójában. A háromszéki csapat csütörtökön ismét pályára lép, 17 órától tét nélküli találkozót játszik az FC Petrolul Ploiești vendégeként a Román Kupa csoportkörének utolsó fordulójában.

A mérkőzés előtt és alatt a bukaresti ultrák petárdákat dobtak a pályára, valamint ismételten tanúbizonyságot tettek magyargyűlöletükről. A hangosbemondó többször felszólította a 400 fős fővárosi szurkolótábort, azonban a történtek nem érték el a játékvezető ingerküszöbét. Az első lehetőség a házigazdák előtt adódott, de Pavol Šafranko néhány méterről a kapusba továbbított. Nem sokkal később a sepsiszentgyörgyi gárda vezetést szerzett, a 11. percben Jonathan Rodríguez előreívelése után Ștefănescu a hálóőr felett a bal felsőbe emelt (1–0). A székelyföldi együttes fél óra elteltével növelte előnyét, a 30. percben Varga Roland előkészítését Ștefănescu a bal alsóba gurította (2–0). A fővárosi alakulat a 38. percben veszélyeztetett először, ám Costin Amzăr lehetőségét Niczuly Roland vetődve hárította.

A szünetben Željko Kopić vezetőedző kettős cserével próbálta felrázni csapatát, ami sikerült a horvát szakembernek. A második játékrész elején a hazai gárda kiengedte kezéből a kezdeményezést, ezt kihasználva a bukaresti együttes az 51. percben szépített, a csereként beállt Gonçalo Gregório kapáslövését Lamine Ghezali a bal alsóba továbbította (2–1). Ezt követően ismét a „vörös kutyák” kerültek helyzetbe, azonban Gregório próbálkozását a háromszéki kapus magabiztosan védte. A 69. percben a Sepsi OSK lezárhatta volna a találkozót, ám Cosmin Matei passza után Šafranko néhány méterről senkitől sem zavartatva pontatlan volt. A hátralévő időben a székelyföldi alakulat megőrizte előnyét, így a hatodik bajnoki győzelmét ünnepelhette az idényben, míg a Dinamo sorozatban tizenkettedik mérkőzésén is nyeretlen maradt.

SuperLiga, alapszakasz, 18. forduló: Sepsi OSK–Bukaresti Dinamo 2–1 (2–0). Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 3180 néző. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest). Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță, Kecskés, Niňaj, Ciobotariu – Alimi – Ștefănescu (Kallaku, 81.), Matei (Păun, 90+2.), Rodríguez, Varga (Damașcan, 63.) – Šafranko (Rondón, 81.). Vezetőedző: Bernd Storck. Dinamo: Golubović – Alves, Patriche, Grigore (Costin, 73.) – De Moura, Bani (Politic 46.), Ilić, Iglesias, Amzăr – Ghezali, Abdallah (Gregório, 46.). Vezetőedző: Željko Kopić. Gólszerzők: Ștefănescu (11., 30.), illetve Ghezali (51.). Sárga lap: Ștefănescu (45.), Ciobotariu (68.).

További eredmény: FCSB–Galaci Oțelul 0–2 (gólszerzők: Teles 7., Cisotti 64.).