Jobban félünk? Mit mutat a felmérés

Jobban félünk? Mit mutat a felmérés

A 2022-ben kitört orosz-ukrán háború sok tekintetben befolyásolta az életünket, többek közt csökkentette Európa közepén a biztonságérzetünket és az addig megdönthetetlennek hitt békéről alkotott elképzeléseinket is.

Ezt bizonyítja az a felmérés is, amelyet az AKO közvélemény-kutató ügynökség készített, hogy kiderítse, hogyan vélekednek az emberek a kötelező katonai szolgálat újbóli bevezetéséről.

A válaszadóktól azt kérdezték, véleményük szerint vissza kellene-e állítania az új kormánynak a kötelező katonai szolgálatot, vagy sem. Az AKO ügynökség exkluzív felmérése, amelyet a JOJ televízió Szlovákiai Választási Enciklopédia című műsora számára készített, azt mutatja, hogy körülbelül csak minden második válaszadó (51,1%) gondolja úgy, hogy a következő kormánynak nem kellene visszaállítania a kötelező katonai szolgálatot.

A válaszadók összesen 44,4%-a viszont úgy véli, hogy vissza kellene állítani azt.

Hírdetés

Az eredmények azt mutatják, hogy ez elsősorban az 50 éves és idősebb megkérdezett nők vélekednek így, főleg a Trencsén, Besztercebánya és Zsolna megyében állandó lakhellyel rendelkező, alacsonyabb iskolai végzettségű válaszadók, valamint a Republika mozgalom (a Republika szavazóinak 64%-a egyetért ezzel), a SMER- SD (58%), a HLAS -SD (57%) és az SNS (51%) szavazói.

A 44,4 százalék pozitív választ adó megkérdezettek 23,8% gondolja úgy, hogy mindenképpen vissza kellene állítani a kötelező katonai szolgálatot, 20,6%-uk szerint valószínűleg vissza kellene állítani azt.

Összesen 51,1%, azaz körülbelül minden második válaszadó gondolja úgy, hogy a következő kormánynak nem kellene visszaállítania a kötelező katonai szolgálatot,

ebből 29,0% szerint biztosan nem, 22,1% szerint pedig valószínűleg nem. A válaszadók 4,3%-a nem tudott választ adni a kérdésre, 0,2%-uk pedig nem akart válaszolni.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »