Tizenharmadik alkalommal szervezték meg a Novohrad-Nógrád Geopark nyári táborát

Tizenharmadik alkalommal szervezték meg a Novohrad-Nógrád Geopark nyári táborát

A Novohrad-Nógrád Geopark Jogi Személyek Társulása július 31. és augusztus 4. között idén 13. alkalommal szervezte meg nyári táborát Füleken, melynek legfontosabb célja, hogy megismertesse a résztevő alapiskolás gyermekekkel a világ első határon átnyúló geoparkjának földtani, természeti és kulturális értékeit.

Az idei napközis tábor, ahogyan az eddigiek is, rendkívül népszerű volt, hiszen teltházzal zajlott. Idén 31 gyerkőcöt tudtak fogadni. A szervezők fő célja, hogy a foglalkozásokon keresztül elmélyítsák a részt vevőkben a táj, a természet szeretetét és a környezetvédelem fontosságát, de természetesen hangsúlyt fektetnek a szórakozásra is. György Balázs, a Z.p.o Geopark Novohrad-Nógrád irodavezetője a program kapcsán elmondta, az első és az utolsó nap mindig a kézműves foglalkozások jegyében telik. A keddi és a csütörtöki napon vezetett gyalogtúrákon vesznek részt a diákok, a szerdai napon pedig a strandolásé a főszerep.

„Az idei kézműves foglalkozáson a gyerekek megismerkedtek az üvegfestéssel, könyvjelzőket készítettek és sütöttek. illetve lecsiszolták és lefestették a vármúzeum asztalait” – avatott be Vaculčiak Ágnes, táborvezető.

Elmondta azt is, fontosnak tartják, hogy a részt vevőkkel megszerettessék ezt a vidéket.

Hírdetés

„Minden évben más túraútvonalat választunk, hogy változatos legyen a gyerekek számára, hiszen sokan évről-évre visszajárnak. És ahova a tábor ideje alatt ellátogattak, később a családdal is túrázhatnak” – tette hozzá a táborvezető.

A gyalogtúrákat minden évben Balázs Csaba ornitológus, biológus vezeti. Idén a Mária kúthoz és a Tajti víztározóhoz látogattak el a részt vevők. A túrák során a gyerekek nem csak elméleti tudást szereztek, de megtanulták felismerni a különféle madárhangokat, és a természetben található növény-és állatvilágot.

„A Tamás-hegyi kilátónál és a Tajti víztározó környékén vizes élőhelyeket és száraz gyepeket tekintettünk meg, illetve ezen élőhelyek élővilágát. A Tajti körüli erdőkben pedig a szubmontán bükkösökkel ismerkedtünk meg. A túra végeztével, a domboldal másik oldalán bemutattam a gyerekeknek a szárazgyepek élővilágát” – részletezte Balázs Csaba, hozzátéve, hogy a diákok a térkép betájolását is megtanulták.

Oravecz Bernadett második alkalommal vett részt a táborban. Elmondta, hogy a programok közül leginkább a túrák és a fürdés tetszett neki.  

A Novohrad-Nógrád Geopark 64 magyar és 28 szlovákiai település földtani, természeti, történeti és kulturális örökségét, palóc hagyományait ápolja és őrzi. Küldetése, hogy az egykor szétszakadt nógrádi tájat a geoturizmus lehetőségeivel újraegyesítse.


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »