A viharos szél miatt másodfokú riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat négy vármegyére

Erős széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki hétfőre négy vármegyére az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az MTI-hez eljuttatott riasztás szerint Győr-Moson-Sopron, Veszprém, Somogy és Vas vármegyében a várt legerősebb széllökések meghaladhatják a 90 kilométer/órát.

A meteorológiai szolgálat a Facebook-oldalán hétfő délelőtt azt írta, egyre nagyobb területen támad fel az északnyugati szél, csaknem országszerte erős, többfelé viharos lökésekre kell számítani. Az országot elérő ciklon „hátoldalán” már megindult a hideg levegő beáramlása Magyarországra, és élesedik a légnyomáskülönbség a Dunántúlon. A meteorológiai szolgálat hétfőre kiadott figyelmeztetésében azt írta, hétfőn napközben egyre nagyobb területen feltámad az északnyugati szél, a déli óráktól a Dunántúlon, a főváros térségében és a Duna-Tisza közén, Pest és Bács-Kiskun vármegye térségében, majd késő délutántól már északkeleten, a Zempléni-hegységben, a Bodrogközben, a Nyírségben és a Hajdúságban viharos, általában 70-90 kilométer/órát, de időnként akár 90 kilométer/órát meghaladó, egy-egy helyen a 100 kilométer/órát is elérő, erősen viharos széllökésekre kell számítani.

Hírdetés

Az esti, éjszakai órákban ideiglenesen kissé csillapodik a légmozgás, majd kedden a délelőtti óráktól ismét viharossá fokozódik az északnyugati szél, a Dunántúlon és Pest, Bács térségében 70-80 kilométer/órás lökések várhatók, majd kedd estétől fokozatosan veszít erejéből a szél. Kiadós – vagyis 24 óra alatt több mint 30 milliméter – csapadék várható Fejér és Tolna vármegyében. Emellett hétfőn napközben a Tiszántúlon, illetve a délnyugati területeken lesznek kedvezőek a feltételek zivatarok kialakulásához, amelyekhez apró szemű jég, erős, viharos kifutószél és intenzív csapadék társulhat. Az Északi-középhegység szélvédettebb részein hétfő este a gyorsan fagypont alá csökkenő hőmérséklet hatására a napközben leesett esővíz lefagyhat.


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »