Brit és amerikai adatok már egyértelműen mutatják a tendenciát.
Az ember már azt hihetné, a papírtérképek korának az okoseszközök kiváló szolgáltatásaival vége, de úgy tűnik, épp a Z generáció harap rá újra a hagyományos térképre, amelynek készítése, kultúrája akár 2500 éves is lehet – 1880-ban találták meg azt a legősibb táblát, amely Babilont ábrázolta, tengerrel körbevéve.
A térképekhez nem csupán a nosztalgia vagy a retró érzése vezeti a fiatalokat, de a technikai eszközök korlátai is: lemerül az eszköz, nincs mobiljel stb.
Az Ordnance Survey, Nagy-Britannia nemzeti térképügynökségének szóvivője szerint az egyedi készítésű térképek eladásai 2020-ban robbanásszerűen megugrottak – olvasható az Origo cikkében. A növekedés 144 százalékos volt egy év alatt 2020-ban, 2021-ben további 28 százalékos.
Az észak-amerikai American Automobile Association (AAA) is hasonló tendenciáról jelentett, 2022-ben 123 százalékkal több térképet készített, mint 2021-ben. A szervezet egyik képviselője szerint a 1995 és 2010 között született Z generáció tagjai körében kiugróan népszerűek a klasszikus térképek.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »