Koronavírus – Maruzsa: a járvány megfékezéséért zárnak az óvodák

Koronavírus – Maruzsa: a járvány megfékezéséért zárnak az óvodák

Nem szerveznek gyermekfelügyeletet az óvodákban és az iskolákban április 7-éig, étkeztetést azonban biztosítanak elvitelre és kiszállítással – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs pénteki online sajtótájékoztatóján.

Maruzsa: fegyelmezett a védekezés a köznevelésben

Hírdetés

Maruzsa Zoltán – koronavirus.gov.hu

Maruzsa Zoltán jelezte, hogy az óvodákban hétfőtől rendkívüli szünet lesz április 7-éig. Az iskolák tantermen kívüli digitális munkarendre állnak át; a tavaszi szünetet követő első tanítási napon, április 7-én akarják hagyományos, jelenléti munkarendben újraindítani az oktatást. A középiskolák esetében alapvetően nincs szükség változtatásra, ezek az intézmények már november 11. óta tantermen kívüli digitális munkarendben működnek.
   
Az államtitkár azt mondta, hogy a tapasztalatok szerint akarják folytatni a tantermen kívüli digitális munkarendet. Az Oktatási Hivatal honlapján elérhető egy továbbfejlesztett módszertani ajánlás, valamint digitális tananyagok is letölthetők az oldalról.
   
Az intézményeket arra kérik: adjanak megfelelő eszközöket azoknak a családoknak, amelyek nem rendelkeznek ilyenekkel.
   
Közölte: az egyéni és kiscsoportos felkészítés az érettségire és a szakmai vizsgákra a biztonsági előírások betartásával változatlanul folytatható. Ezt Maruzsa Zoltán fontosnak nevezte a középfokú tanulmányok lezárása, a továbbtanulás szempontjából.
   
Mivel tartanak a középfokú felvételi vizsgák, ezek lezárását lehetővé teszi a kormány. Javasolt ugyanakkor az online térbe terelni a szóbeli meghallgatásokat, azoknak a felvételizőknek pedig, akik esetleg megfertőződnek vagy karanténba kerülnek, egy héttel tovább lehet pótidőpontot adni.
   
A kollégiumok működése nem változik: fő szabály szerint a köznevelési kollégiumok nem biztosítanak lakhatást. Ez alól kivételt tehetnek az érettségizők esetében, valamint azoknál, akiknek a körülményei méltányosságból indokolják.
   
A pedagógiai szakszolgálati intézmények, utazó gyógypedagógusi hálózatok elsősorban a személyes találkozást mellőzve, online végzik majd feladataikat – közölte az államtitkár.


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »