Zeller Judit, a TASZ magánszféra-projektjének vezetője arról beszélt a Klubrádióban, hogy a magánszféra súlyos megsértése lenne a kötelező, általános oltás elrendelése, de miközben erre most nem kerül sor, az oltási „útlevél” bevezetésének terve felveti, hogy
ennek nyomán munkahelyi megkülönböztetésre, diszkriminációra is számíthat az, aki nincsen beoltva.
A jogvédő a Mérce szemléje szerint hangsúlyozta, a vakcináció hatékonyságát és a vírus elleni küzdelem érdekeit minden szempontból össze kell hangolni a jogbiztonság elveivel.
Jelenleg bár egyetlen alkalmazott sem bocsátható el oltás hiányában legálisan csak ebből az indokból, és egyetlen munkáltató sem kötelezheti továbbá dolgozóit egy oltás beadatására, ami ugyanakkor nem zárja ki azt, hogy munkája során hátrányosan különböztesse meg azokat, akik erre nem hajlandóak, vagy nem tudnak oltáshoz jutni adott időszakban.
Zeller Judit szerint a társadalom a kialakult helyzetben önkéntelenül is különbséget fog tenni „oltottak” és „nem oltottak” között, ugyanakkor az állam feladata ebben a helyzetben éppen ezeknek a sztereotípiáknak és a megkülönböztetésnek a tompítása lenne.
Ennek a szakértő szerint
alapvető követelménye a hiteles és széleskörű tájékoztatás, ami a minél nagyobb átoltottságnak is alapvető követelménye lenne.
A szabad választás pártján
Emlékezetes, a Jobbik néhány nappal ezelőtt három követelést fogalmazott meg az oltásokkal kapcsolatban:
Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »