A velencei Szent Márk teret kiürítették, mert dagálykor a tenger vízszintje 156 centiméterrel emelkedett a Canal Grande (Nagy Csatorna) déli bejáratánál lévő alappont fölé, amire 10 éve nem volt példa. A város történelmi magja területének több mint 70 százaléka víz alá került. A tömegközlekedéshez tartozó vízibuszok egy ideig nem jártak.
Kollégánknak sikerült kifognia a legalkalmasabb időpontot a városnézésre, így elsőkézből mutathatjuk meg Önöknek, hogyan is néz ki a város jelen pillanatban.
A legnagyobb modern kori árvíz Velencében 1966 novemberében volt: 194 centiméter magasan állt a vízszint az alappont felett, de Firenzében is nagy károk keletkeztek akkor.
A heves viharokban és esőzésekben kedden további négy ember lelte halálát. Egy mentési műveletekben részt vevő tűzoltó az után vesztette életét, hogy rádőlt egy fa az észak-olaszországi Trentino-Alto Adige tartományban. Ugyanebben a tartományban a mentőcsapatok egy nő holttestére bukkantak, akit a házát sújtó sárlavina temetett maga alá – jelentette az ANSA olasz hírügynökség. Szintén Trentino-Alto Adige tartományban egy halász holttestére bukkantak egy tóban. Az ANSA jelentése szerint életét vesztette egy sárkányszörfös is, akit a heves széllökések a szikláknak vágtak a rimini tengerparti üdülőhely közelében.
Hat tartományban, az északi Lombardiában, Venetóban, Friuli-Venezia Giuliában, Liguriában és Trentino-Alto Adigében és a középső Abruzzóban továbbra is a legmagasabb fokú, vörös riasztás, az ország többi részén és Szicílián narancssárga riasztás van érvényben.
Az MTI arról számolt be, hogy a helyzet különösen Liguriában súlyos, ahol mintegy 20 ezer ember maradt áram nélkül, míg Genovában továbbra is zárva tart a repülőtér az erős szelek miatt. Az iskolák számos városban, köztük Velencében, Genovában, Nápolyban és Rómában is zárva tartanak.
(Fotó: Balogh Gábor/Alfahír)
Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »