7 fájdalomcsillapító gyógynövény

7 fájdalomcsillapító gyógynövény

A gyógynövények rendkívül sokféle egészségügyi problémára megoldást jelenthetnek, természetesen jótékony hatásaik között van a fájdalom csillapítása is.

Az alábbiakban bemutatunk 7 népszerű gyógynövényt, és azt is megmondjuk, milyen fájdalom ellen különösen hasznosak. Viszont fontos, hogy egyik gyógynövényt se szedjük együtt más gyógyszerrel anélkül, hogy egyeztetnénk az orvosunkkal, hiszen keresztreakciókat, túladagolást is okozhatnak – írja a Házipatika.com.

Az egyik legismertebb fájdalomcsillapító gyógynövény. Krónikus és akut fájdalmakra és lázra is hatásos, viszont hasonló mellékhatásokat is okozhat, mint az aszpirin, tehát károsíthatja a gyomor nyálkahártyáját.

A levendulából készült teának fejfájás-csillapító és fertőtlenítő hatása is van, fürdő formájában pedig kiválóan alkalmas reumás fájdalmak kezelésére. Ezen kívül ismert idegnyugtató és görcsoldó hatása, idegi alapú gyomorbántalmak ellen is használják.

Hírdetés

Fejfájás ellen nagyon jó megoldást jelenthet, ha pár csepp illóolajat csepegtetünk egy zsebkendőre, és ezzel finoman megdörzsöljük a halántékunkat, de mozgásszervi fájdalmak ellen is hatásos. Belsőleg pedig gyakran használják hasi fájdalmak csillapítására, enyhíti az ízületi fájdalmakat is.

Csak külsőleg alkalmazható gyógynövény, hatékonyan csökkenti a mozgásszervi gyulladásokat, az izom- és ínsérüléseket, rándulásokat, húzódásokat kísérő fájdalmakat is.

Gyulladáscsökkentő hatása miatt a fájdalmat is hatékonyan tudja kezelni, epe- és májbántalmak esetén is jótékony hatású a belőle készült tea. Reumás panaszok esetén ajánlott a gyermekláncfűvel történő borogatás.

Már a római katonák is csalánnal csípték meg magukat, hogy ízületi fájdalmaikat enyhítsék vele, ma már reuma elleni fürdőt készítenek a csalánlevélből. Egyébként nagyon sokoldalú gyógynövény, a csalántea a méregtelenítő kúrák fontos része, mert teljesen átmossa a veséket. Aranyeres bántalmak kezelése céljából ülőfürdőként alkalmazzák, főzetét pedig hajhullás és korpásodás ellen használják.

A cickafark minden életszakaszban segít a női szervek egészségének megtartásában, menstruációs görcsök esetén a belőle készült tea vagy ülőfürdő segítségével enyhíthetünk a fájdalmon, de petefészek-gyulladás, mióma és a változókor tünetei ellen is számíthatunk rá.


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »