WSJ: Trump győzelme megmutatta, hogy a hagyományos média befolyása gyengül

WSJ: Trump győzelme megmutatta, hogy a hagyományos média befolyása gyengül

Nyitókép: SITA

Két héttel ezelőtt Donald Trump korábbi amerikai elnök három órát töltött Joe Rogan műsorában. A beszélgetést több mint 45 millióan nézték meg a YouTube-on, és több mint 25 millióan hallgatták meg más platformokon. Ez újabb bizonyítéka annak, hogy új médiális platform született az Egyesült Államokban – írta a The Wall Street Journal (WSJ).

A politikai diskurzus hagyományos kapuőreinek, a nyomtatott újságoknak és a televíziós állomásoknak a befolyása csökken, ahogy az amerikaiak egyre többféle forrásból merítenek információkat. Az elmúlt évtizedben több mint háromszorosára nőtt azok aránya, akik az adott hónapban podcastokat hallgatnak. A Pew Research Center szerint a TikTok-felhasználók több mint fele szerint a közösségi hálózat rendszeres hírforrás a számukra. A milliárdos Elon Musk birtokolta X (korábbi Twitter) elsősorban jobboldali politikai tartalmakat szolgál ki a felhasználóknak.

A televíziós hírek továbbra is vonzzák az amerikaiakat a fontos pillanatokban. A fiatalabb nézők esetében azonban ez már nincs így, amit a választások éjszakáján mért számok is mutattak. A három legnagyobb országos tévécsatorna együttesen32 százalékos visszaesést tapasztalt 2020-hoz képest. Nézőszámuk 21 millió volt.

„Információs környezetünk, tájékozódásu felületünk egyre több darabra töredezett” – mondta Nancy Gibbs, a Time magazin korábbi szerkesztője, aki jelenleg a Harvard Egyetem Shorenstein Média-, Politikai és Közpolitikai Központjának vezetője.

Hírdetés

„A különböző szavazók tehát különböző kampányokat követtek, különböző üzenetekkel, jelentésekkel és energiával”

– tette hozzá.

Nem is olyan régen a kábeltelevíziók híradóit az amerikai politika komoly szereplőinek tartották. Ma már azonban a podcastok törnek előre.

A médiavilág széttagoltsága azt jelenti, hogy az emberek nagyon különböző módon szívják fel ugyanazt az eseményt, követik ugyanazt az eseményt, legyen szó a választás előtti vitáról vagy egy kampányban észlelt félrelépésről. Attól függően, hogy honnan szerzik be információikat.

Sam Feist, a C-SPAN híradója szerint az emberek egyre inkább hajlamosak „a saját médiabuborékaikban élni”.

ČTK


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »