Volt BRFK-s nyomozó: „Akik mögül Igor Korolék kihátráltak, azok előbb-utóbb mind meghaltak”
„Akik mögül Igor Korolék kihátráltak, azok előbb-utóbb, de inkább előbb, mind meghaltak. Kivégezték Muskovicsot, aztán Prisztást és végül Seres Zoltánt is” – magyarázta a Privatkopo.hu-nak az 1990-es évek leszámolásos merényleteire rálátással bíró egykori BRFK-s nyomozó. „Az akkoriban begyűjtött információk arra utaltak, hogy orosz ajkú bűnözők állhattak az említett kivégzések hátterében” – tette hozzá.
Prisztás József (fotó: borsonline.hu)
1996. november elsején, Óbudán, a Ladik utcában lelőtték az autójába beszálló Prisztás József vállalkozót, majd a gyilkos kerékpárral távozott a helyszínről. Az ügyben jogerősen 15 év fegyházra ítélte Portik Tamást (mint felbujtót) és a másodrendű vádlottat, Hatvani Istvánt (mint elkövetőt) 2016 májusában a Fővárosi Ítélőtábla, míg a harmadrendű vádlottat, Fazekas Ferencet – bűnsegédként – tíz év fegyházra ítélték.
A közelmúltban Jozef Rohac azzal állt elő, hogy ő oltotta ki Prisztás József életét, Hatvani István ártatlanul ül börtönben. A szlovák férfi a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársainak azt is elmondta, hogy tudomása szerint orosz-ukrán vonalról érkezett a megrendelés az emberölés végrehajtására.
„Akik mögül az 1990-es években Szemjon Mogiljevics alvezére, Igor Korol és emberei – gondolok itt elsősorban Leonyid Sztecurára (Loncsik) – kihátráltak, azok előbb-utóbb, de inkább előbb, mind meghaltak. Muskovics Gyulát 1995 júliusában, Prisztás Józsefet 1996 novemberében, Seres Zoltánt pedig 1999 áprilisában végezték ki, utóbbi ellen 1997 júniusában már elkövettek egy sikertelen merényletet. A közös bennük, hogy mindhárman szoros kapcsolatban álltak Igor Korollal és Sztecurával” – magyarázta a Privatkopo.hu bűnügyi portálnak az ügyeket jól ismerő egykori BRFK-s nyomozó. „Az akkoriban begyűjtött információk arra utaltak, hogy orosz ajkú bűnözők állhattak az említett kivégzések hátterében.”
A volt nyomozó elmondta, hogy Prisztás bizalmasa, Hoffmann István is a helyszínen tartózkodott – éppen beszállni készült Prisztás autójába -, amikor a „vállalkozóra” rálőtt a merénylője. Hoffmann személye azért lehet érdekes, mert egy évvel később, 1997 októberében őt is megpróbálták eltenni láb alól. A Szépvölgyi úti Secret Night Club közelében egy kerékpárra helyezett pokolgép életveszélyesen megsebesítette a férfit, egy járókelő súlyos, kettő pedig könnyebb sérüléseket szenvedett. Hoffmannról köztudott volt, hogy ugyancsak jó kapcsolatot ápolt Igor Korollal, Mogiljevics kivégző emberével.
„Amikor végrehajtották Hoffmann ellen a támadást, a Secret Night Club alatti edzőteremben tartózkodtak Korol emberei” – közölte a volt nyomozó.
A Prisztás József meggyilkolásával összefüggésben keletkezett nyomozati iratok között szerepelt egy 1997. május 8-án íródott dokumentum is, amely Prisztás József édesanyja tanúmeghallgatását rögzítette. Prisztás Józsefné akkor azt mondta a nyomozóknak, rendkívül gyanús körülménynek tartja, hogy a fia volt élettársa, Mag Judit és Hoffmann István „együtt van”, azaz egy párt alkotnak, mivel a fia hónapokkal korábban jelezte, hogy kapcsolatuk Hoffmannal megromlott. Prisztásné azt is megjegyezte vallomásában, hogy Hoffmann rendelkezik fegyverrel, sok ukrán és orosz ismerőse van.
Hoffmann István megtiltotta a Privatkopo.hu számára, hogy róla fotót közöljön
A Privatkopo.hu a közelmúltban írta meg, hogy 2013 júliusában a Prisztás-gyilkosság egyik tárgyalási napján az áldozat lánya, aki a hallgatóság soraiban figyelte a tárgyalást, mert korábban már tanúként kihallgatták, szót kapott a bírótól, és felindultan azt szegezte a 9. számú védett tanúnak (Hoffmann Istvánnak): „visszük a nőt és a vagyont!”. A lány szavaiból kiderült, hogy arra célzott: a gyilkosság után Prisztás élettársa a tanú felesége lett, őt pedig szerinte kiforgatták apja jelentős örökségéből. Tanúvallomásában többször megismételte, hogy ő a vagyon egy százalékát kapta meg, a többi apja élettársáé lett, akit valójában nem is lehetett annak nevezni, mert nem találkoztak minden nap. Hozzátette: a barátnő, Mag Judit később Hoffmann Istvánnal „szerelembe esett”. Az egy százalék 27 millió forintot jelentett, de Prisztás Ágnes szerint apja vagyona a festmények, arany ékszerek és egyéb ingóságok, a kihelyezett kölcsönök, valamint cégekben lévő üzletrészek miatt többmilliárdosra rúgott. Állítása szerint egy éven át tartó győzködéssel, burkolt fenyegetésekkel vették rá, hogy ebbe a számára kedvezőtlen helyzetbe belemenjen. Ez Prisztás Ágnes szerint többek között abból állt, hogy azt hozták fel, „ha az apjával ez történt (megölték), akkor vele is megtörténhet ugyanaz, ha nála marad a vagyon”. A bíró kérdésére a fiatal nő azt mondta, hogy dr. Muskovszky Gábor ügyvéd, és csapata voltak az úgynevezett „tanácsadók”. Prisztás Ágnes megjegyezte, később szerette volna a Mag Judittal aláírt megállapodást semmissé nyilvánítani, de nem járt sikerrel.
„Nem tartom kizártnak, hogy Hoffmann esetleg tudta, hogy ki(k) áll(nak) a Prisztás ellen elkövetett gyilkosság hátterében, és ezért akarták likvidálni őt” – mondta a bűnügyi portálnak a BRFK volt nyomozója.
Leonyid Sztecura (fotó: origo.hu)
A Prisztás József ellen elkövetett merénylet után – egy másik bűnügy miatt – szentpétervári ügyészek és nyomozók találkoztak budapesti kollégáikkal. Hoztak magukkal egy jelentést, amelyben szóról-szóra leírták, mi történt a Ladik utcában, 1996. november első napján. A hivatalos iratban az is benne volt, hogy a szentpétervári bűnügyi szervekhez befutott információk szerint a gyilkosság Igor Korol köreihez köthető.
„Nem tartom sokra Portik Tamást, vélhetően ott van most, ahová való. De! Nem hiszem el, hogy – amennyiben valóban Portik volt a Prisztás ellen elkövetett merénylet felbujtója – ez akkora súlyú hír legyen, hogy az oroszországi alvilág erről beszéljen. Orosz pályán Prisztás is, Portik is súlytalan volt, azt sem tudták, hogy a világon vannak. Nem gondolom, hogy az ottani gengsztereket érdekelte volna két magyar nehézfiú esetleges konfliktusa” – jegyezte meg a volt nyomozó.
Forrás:privatkopo.hu
Tovább a cikkre »