"Viva, viva intifáda!" – így dübörög a palesztin-zsidó harc a torontói egyetemeken

"Viva, viva intifáda!" – így dübörög a palesztin-zsidó harc a torontói egyetemeken

A haladó Kanadában napjainkban is zajlik a holokauszt, főleg a torontói egyetemeken.

A York Egyetemen a Hallgatók az Izraeli Apartheid Ellen nevű diákszervezet tüntetett, mert nem tartotta jó ötletnek, hogy a terrorállam volt katonáiból álló Tartalékosok Szolgálatban "civil" szervezet tagjait látták vendégül. A zsidó B’nai Brith Canada arról posztolt, hogy a sorkötelezettségükett teljesített izraeliknek is joguk van jelen lenni a kampuszon, de azt elfelejtették megemlíteni, hogy az említett NGO-ba nem véleltenül keverednek be szolgálatukat letudó katonák, elnyomó tevékenységet is elláttak a tagjai, és deklaráltan harcolnak az "új antiszemitizmus" formái ellen, ebbe beleértve a palesztin ügyért az izraeli  termékek bojkottjával küzdő BDS mozgalmat is.

A szemita belharc intifádázásba és verekedésbe torkollott:

A megszólaló hivatlosságok nem győznek szörnyülködni, Doug Ford, Ontario tartomány miniszterelnöket Twitteren ki is jelentette, hogy "Ontarióban nincs helye rasszizmusnak és gyűlöletnek". Már csak az a kérdés, hogy miért importálják mégis a problémát, és egyáltalán az unokatestvérek közötti harc leírására miért az r betűs szó a legtalálóbb. Talán így jobban belekeverhetők a fehérek is…

Hírdetés

Eközben a héten a zsido.com a The Jerusalem Post alapján a Torontói Egyetem kóser étkeztetéses szappanoperájának aktuális stációjáról írt fajtisajnáltató cikket:

Nem kapnak kóser ételt a zsidó diákok a Torontói Egyetemen

Az indok: a palesztinbarát diákszervezet rosszul érezné magát, ha kóser élelmiszer jelenne meg az intézményben.

A Torontói Egyetemen működő Hillel diákszervezet régóta küzd azért, hogy az intézmény zsidó hallgatói kóser étkeztetést vehessenek igénybe. Az egyetem Hallgatói Szövetségének (GSU) vezetősége azonban nem támogatta a kezdeményezést, mert “kényelmetlenül érezné magát, ha egy olyan szervezet kérését támogatná, mely nyíltan Izrael-barát”. Hozzátették továbbá, hogy feltételezhetően a szövetség tagsága is ellenezné a kóser élelmiszerek megjelenését az intézményben, mert korábban a BDS-mozgalom mellett foglaltak állást.

“Szégyenletes, hogy a GSU évek óta lehetővé teszi Torontói Egyetem zsidó hallgatóival szembeni ellenséges bánásmódot. Az egyetem vezetőségének kötelessége fellépni az intézményben tapasztalható antiszemitizmus ellen. Néhány udvarias szó nem elég” – jelentette ki a kanadai B’nai Brith szervezet igazgatója, Michael Mostyn, aki arra is felszólította az egyetemet, hogy biztosítson kóser étkezést az ezt igénylő hallgatóknak és végre reagáljon érdemben egy korábbi, a helyi BDS szervezet működését kifogásoló panaszukra.

A Torontói Egyetemen működő GSU az egyetlen olyan kanadai hallgatói szervezet, mely külön bizottságot hozott létre a BDS mozgalom támogatására és népszerűsítésére. A Bna’i Brith panasza kiemeli, hogy a GSU az intézmény összes hallgatóját képviseli, így a BDS mozgalom hivatalos támogatása sérti az egyetem diszkriminációellenes szabályait.

A tiltakozások hatására a GSU végül egy újabb állásfoglalást adott ki, melyben elnézést kértek, amiért “akaratlanul megbántották a zsidó közösséget”, továbbá találkozót kezdeményeztek a Hillel szervezet képviselőivel, melynek során az “okozott kár enyhítéséről” tanácskoznának, továbbá egyeztetnének arról, “hogy miként kerülhető el a jövőben, hogy az egyetem zsidó hallgatóit újabb sérelem érje”. A GSU azt is közölte, hogy még nem hoztak végleges döntést a kóser étkeztetés bevezetését kérő beadvány kapcsán.

A Hillel vezetősége elfogadta a bocsánatkérést, ám hiányolta, hogy nem történt említés az eredeti nyilatkozat antiszemita stílusú megjegyzéseiről, pedig éppen ez a probléma gyökere.

A Torontói Egyetem egyébként régóta az Izrael-ellenesség egyik fellegvára, és 2005-ben ebben az intézményben tartották meg először a világon az “Izraeli Apartheid Hetet”.


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »