Talán az autizmus pozitív mellékhatása: elég jól átlátok az embereken. Ritkán képes engem bárki igazán átverni. Miért? Mert az autista nehezen értelmezi a metakommunikációt, aminek sok hátránya van, de van egy előnye: nem lehet őt megzavarni metakommunikációval, azaz észleli a másik ember valódi akaratát.
Puzsért sokáig érdemes volt hallgatni. Fontos szerepet játszott a ballib szellemi mopólium ledegradálásában. Ezt akkor is vitte, amikor ezért a ballib értelmiség őt fideszesnek mondta. Én is hallgattam őt, hasznos volt. De igazi személyes motivációját átláttam évekkel ezelőtt.
Amikor celeb lett 2012-ben, még nem követtem, irtózom a „tehetségkutatóktól”. De már akkor látható volt: ő azért nem alkalmazkodik látványosan a szabványhoz, mert főnök akar lenne ott, nem egyszerű tag. Aztán amikor a celebségét átváltotta közéleti megmondóemberségre – én ekkor kezdtem el követni őt -, teljesen ugyanezt csinálta. Neki túl kevés lett volna mezei tagságot kapni a ballib megmondóemberek klubjában, így inkább harcolt ellenük.
Régi ötlet egyébként. Egy ismert sci-fi regénynek ez a mondanivalója – sajnos képtelen vagyok visszaemlékezni a címére -, hogy a lázadó küzd az elnyomó rendszer ellen, sikeresen el is jut az egész rendszer alapjaihoz, mire kiderül: ez volt a teszt, a rendszer urai így termelődnek újra, azaz aki sikeresen lázad, a meghívást kap: legyen tagja a vezető testületnek.
De a Black Mirror első évadjának második része is erről szól, kicsit másképp: az elnyomó rendszer elleni főlázadó lesz a rendszer egyik új arca, a Black Mirror idővel elkurvult, liberális lett, de ez a korai rész még telitalálat:
– 2018-ben megírtam, hogy Puzsér pontosan ez az eset.
Látom azonban most már, az akció sikeres lett. Puzsérünk belépett a Szalonba, de immár vezéregyéniségként:
– hiszen van-e nagyobb dolog, mint a ballib főpap, az élő Árpi Bácsi heppeningjén hivatalos vendégnek lenni.
Meglett, a Szalon befogadta!
Forrás:bircahang.org
Tovább a cikkre »