Vidékről kell mentőket vezényelni Budapestre, hogy ne omoljon össze az ellátás

Vidékről kell mentőket vezényelni Budapestre, hogy ne omoljon össze az ellátás

Az ország minden régiójából minden nap kötelezően Budapestre kell küldeni négy mentőautónyi személyzetet. Egy emberre 2-3 havonta jut egy fővárosi szolgálat – írja egy birtokába került belső körlevél alapján Facebook-posztjában Hadházy Ákos.

A jövőben naponta 25–30 vidéki mentőegység segíti ki a budapesti kollégákat. Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szóvivője az ATV-nek azt mondta: ez egy "igazságosabb, tervezhetőbb rendszer" lesz.

A Magyar Orvosi Kamara elnöke nem ilyen derűlátó. Szerinte a probléma gyökere a rossz finanszírozási struktúr.

„Gyakorlatilag mára jutott el odáig a rendszer, hogy ezt a krónikus, évtizedeken át tartó alulfinanszírozottságot már nem tudja elviselni. Egyre több kolléga hagyja el az állami ellátást, a magánellátás elképesztően bővül, és ezzel párhuzamosan a közellátás az állami egészségügyben gyengül”

– sorolta Álmos Péter.

Hírdetés

Győrfi Pál a Telex kérdésére azt a tájékoztatást adta: vidékről csak a személyzet utazik Budapestre, és meghatározott állomásokon kapnak mentőautót a feladatuk elvégzéséhez. A mentősök szolgálati autóval utaznak a fővárosba, ott veszik fel a mentőgépkocsit, a műszak végén pedig szintén szolgálati autóval utaznak haza.

A nyilvánosságra került körlevél szerint

a vidéki mentősöknek két órával a műszak megkezdése előtt, reggel 7 órakor már Budapesten kell lenniük, és 9 órakor kezdik meg 16 órás szolgálatukat.

Ennek végén kell visszavinniük a mentőautót az állomásra, majd ezután indulhatnak haza. Kérdésünkre, hogy egy fárasztó műszak végén van-e lehetőség arra, hogy ne kelljen a távol élőknek még több órát autózniuk hazafelé, a szóvivő azt válaszolta: „több budapesti mentőállomásunkon vannak kialakítva szálláshelyek bajtársaink részére, amennyiben a fővárosban töltik az éjszakát.”


Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »