Vereckey Zoltán: még öt évet ezzel a közlekedésszervezési koncepcióval a főváros nem bír ki következmények nélkül

Vereckey Zoltán: még öt évet ezzel a közlekedésszervezési koncepcióval a főváros nem bír ki következmények nélkül

A budapesti közlekedésszervezés súlyos problémáira hívja fel a figyelmet a fővárosi és főváros környéki vállalkozások részére írt nyílt levélben a Pest Vármegyei és Érdi Kereskedelmi és Iparkamara.

A Pest Vármegyei és Érdi Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint a jelenlegi budapesti közlekedésszervezésben az eljutási idő nem tervezhető.

„A gazdasági növekedés gátjává vált már az a közlekedésszervezési gyakorlat, amely a forgalmi áteresztő kapacitások csökkentését és a tiltást ismeri egyedüli szervezési eszközként. Mi azt gondoljuk, hogy össze lehet egyeztetni mind a környezetvédelmi, mind a közlekedési szempontokat, de az nem lehetséges, hogy az ország fővárosa, Budapest, a gazdasági centrum olyan közlekedési kínálattal rendelkezzen, amelyben az eljutási idő semmilyen módon sem tervezhető” – mondta az InfoRádióban Vereckey Zoltán, hozzátéve, a múlt héten személyesen találkozott Karácsony Gergely főpolgármesterrel, ám a kéréseikre kategorikus „nem” volt a válasz.

Fel kellene szerinte függeszteni a mobilitási tervet; újabb parkolóházakat követelnek és a P+R parkolók fejlesztését. A követeléseik között szerepel az is, hogy szüntesse meg a főváros az indokolatlan helyeken felfestett kerékpársávokat. „A kerékpáros város gondolata nagyon szép dolog, de Magyarországon és Budapesten ez nem tud és nem fog megvalósulni” – jelentette ki, és biztonságos kerékpárutakat kellene építeni, és nem a közlekedési főútvonalak áteresztőképességét kellene csökkenteni.

Hírdetés

Meghirdették az „El a kezekkel a budapesti alsó rakpartoktól” programot is. „Bármit korlátozunk az alsó rakparton, Duna-parton, az a belső területeken fog forgalmi növekedést okozni, és természetesen az a cél, hogy a környezetszennyezés legyen kevesebb, az éppen ellenkezőleg fog megvalósulni, magasabb környezetszennyezés lesz” – mondta.

Azt is kérték, hogy a főváros tegye lehetővé a tisztán elektromos gépjárművek Lánchídon történő áthaladását.

„Aztán van ez a generális kérésünk, hogy amikor a kormányzat valamiféle budapesti közlekedésszervezési projektbe fog, akkor mindenképpen kérjük a fővárost, hogy támogassa. Itt elsősorban a Duna-hidak építéséről van szó” – mondta Vereckey Zoltán.

Még öt évet szerinte ezzel a közlekedésszervezési koncepcióval a főváros nem bír ki következmények nélkül.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »