Érkeznek a sepsiszentgyörgyi tanintézetekbe az új bútorok és elektronikus oktatási eszközök, melyeket az önkormányzat az országos újjáépítési program (PNRR) keretében elnyert támogatásból vásárolt – jelentette be Antal Árpád. A polgármester arról is beszámolt, hogy az önkormányzat idén is biztosítja a forrásokat a tanintézeteknek, hogy kiváltsák az osztálypénzt. Az elöljáró továbbá jelezte: a korszerűsítési munkálatokon áteső tanintézetek esetében igyekeznek elkerülni, hogy a tanórákat több váltásban kelljen megtartani.
A bútorzat- és eszközbeszerzés kapcsán Antal Árpád elmondta, hogy 24 közbeszerzési csomagot állítottak össze, a szükséges forrásokat a PNRR-n keresztül biztosítják, társfinanszírozásos támogatásról van szó, az önkormányzatnak is van önrésze. Már van olyan tanintézet, ahová megérkeztek a bútorok és az eszközök (mások mellett okostáblák), illetve az elkövetkezőkben mindenhová eljutnak ezek. A beruházást 2026 augusztusáig kell lezárni, ám a jelen állás szerint sokkal korábban sikerülhet. Antal Árpád azt is elmondta, hogy minden óvodába és iskolába ugyanolyan minőségű bútorzat kerül, ragaszkodtak ehhez a feltételhez, hogy elkerüljék, az a vélemény alakuljon ki, hogy egyes tanintézetek kivételezettek. A bútorzat színét a tanintézetek választhatták ki.
A városban működő oktatási intézmények kapcsán a polgármester elmondta, hogy idén is forrásokat különítenek el az elviekben törvény által tiltott, mégis gyűjtött osztálypénz kiváltására. Mint ismert, a városvezetés 2021-ben indította az országban egyedülálló programot, melynek lényege, hogy az oktatáshoz szükséges tanszerek és egyebek beszerzésére (amit addig a szülőktől összegyűjtött összegből fedeztek) az önkormányzat keretet biztosít diákra számolt fejkvóta alapján. A támogatásból minden óvoda és iskola részesül, a kvóták pedig attól függnek, hogy milyen szintű intézményről van szó. Az óvodák esetében ez 150 lej gyermekenként, elemi osztályoknál 100, ötödiktől tizenkettedik osztályig 50 lej diákonként. A program feltételei, valamint a költségvetési keret nem változik (800 ezer lej körüli), a vonatkozó határozatot az elkövetkező hetekben elfogadja a városi képviselő-testület. Mint korábban is, az összeget két részletben ítélik meg, az elsőt az idei év végéig, míg a többit az új városi költségvetés elfogadását követően.
Újságírói kérdésre Antal Árpád arról is beszámolt, hogy a korszerűsítés előtt álló tanintézetek esetében, mielőtt a kivitelezőnek kiadnák a munkakezdési utasítást, egyeztetnek az illető óvodák és iskolák vezetőivel, hogy közösen találjanak megoldást arra, hogy a munkálatok idejére a tanórákat hol és hogyan lehessen megtartani. Az elöljáró szerint több forgatókönyvet is kidolgoztak, nem akarnak oda kerülni, hogy a diákok több váltásban legyenek kénytelenek iskolába járni.
Forrás:3szek.ro
Tovább a cikkre »