Mucsi János tüdőgyógyász szerint nem kevesen attól félnek, hogy ha intenzív osztályra kerülnek, nem kerülnek ki onnan élve, ezért inkább eleve fel sem keresik orvosukat, halogatnak, miközben otthon, csendben leromlik az állapotuk – akár a menthetetlenségig is.
A magyar betegek egy része általában is halogatja, hogy panaszaival orvoshoz forduljon, a járvány miatt azonban sokan azért kerülik az egészségügyet, mert félnek, hogy éppen az orvosnál fertőződnek meg a koronavírussal. Mások mennének, de nem jutnak be a szakrendelésekre. Számos betegség esetén azonban súlyos következményei lehetnek a halogatásnak.
„Márciustól szeptemberig az előjegyzett betegek 30 százaléka lemondta az időpontját, vagy egyszerűen nem jött el. Tüdőgyógyászként éppen a koronavírus miatt nincs ilyen problémám, de
akik nem ilyen jellegű betegek, bizony sorozatban mondják le a viziteket, főleg az állami egészségügyben”
– mondta el az InfoRádióban Mucsi János. A tüdőgyógyász szerint az elmaradó betegek egy része „kínjában” jelenik meg a magánegészségügyben.
Mucsi János figyelmeztetett ugyanakkor, hogy aki nem megy el például egy emlőrákszűrésre, az életét veszélyezteti, és előfordulhat, hogy mire vége a koronavírus-járványnak, olyan állapotban kerül orvoshoz, hogy már menthetetlen lesz.
Úgy érzi, sok koronavírusos beteg is meghal azért, mert
Kommentálta a KSH korábbi, megugró halálozási statisztikáit is, szerinte egyértelműen a koronavírus számlájára írható a romlás, de nemcsak a megbetegedésekére, hanem az elmaradt vizsgálatokéra is.
Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »