Tudományos megközelítésben a szuverenitás 21. századi szerepe

Tudományos megközelítésben a szuverenitás 21. századi szerepe

Neves jogászprofesszorok, politikatudósok és nemzetközi bírói fórumok szakértő képviselői vesznek részt a Mathias Corvinus Collegium pénteki konferenciáján.

Nemzetközi konferenciát tart pénteken „A szuverenitás törvényei” címmel a Mathias Corvinus Collegium Budapesten. Az eseményre több országból érkeznek jogászprofesszorok és politikatudósok.

„Az általunk ismert világban a szuverenitás, a nemzetközi kapcsolatok és a nemzetközi jog alapvető pillérét jelenti. Lehetőséget biztosít arra, hogy egy közösség, egy ország, egy politikai közösség saját maga dönthessen a kormányzati rendszeréről, jogi, intézményi berendezkedésről, vagy gazdasági struktúrájáról, szabályozásáról. Emellett biztosítja, hogy az adott politikai közösség felkerüljön a világtérképre, és szabadon alakíthassa kapcsolatát más országokkal” – mondta Sándor Lénárd az InfoRádióban.

Hírdetés

A Mathias Corvinus Collegium Jogi Iskolájának és a Nemzetközi Jogi Műhelyének vezetője szerint a kérdés azért időszerű, mert az új évszázad számos kihívást intéz a szuverenitás ellen.

” Ami korábban magától értetődő volt, az mára sebezhetővé vált. A globalizáció jelensége, a nemzetközi szervezetek megsokasodása, a nemzetközi bírói fórumok jogértelmezése, a digitalizáció térnyerése és az európai integráció is a szuverenitás ellen hat” – fejtette ki Sándor Lénárd, és hozzátette, hogy a konferencia arra keresi a választ, hogyan alakíthatja ma szabadon a jövőjét egy közös történelmi és kulturális hagyománnyal rendelkező nép.

Az eseményre tíz országból érkeznek elismert jogászprofesszorok, bírósági szakértők, akik a hazai előadókkal együtt szinte valamennyi kultúra, régi kultúra álláspontját képviselik – tette hozzá, és kiemelte, hogy a szuverenitás univerzális fogalom, ami a nemzetközi kapcsolatoknak, a nemzetközi jognak az alappillérét jelenti.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »