Török Gábor: az OLAF-ügy lenne a Fidesz elleni atombomba?

Török Gábor: az OLAF-ügy lenne a Fidesz elleni atombomba?

A Fidesz a választóinak egy részét óvóhelyre menekítette a saját médiájában, egy szarkofágot épített köréjük, de a Tiborcz Istvánt érintő OLAF-botránynak kénytelenek valamilyen teret engedni, ellentámadást indítani – erről Török Gábor beszélt az ATV Egyenes beszéd című műsorában. A politológus szerint nem véletlen, hogy az ügyről egyre több részletet szivárogtatnak ki. Ez talán azt jelzi, hogy lesz még erősebb fordulat is ezen a területen. Főleg hogy bármikor nyomozati szakaszba is léphet az ügy, ami a témát új szintre emelheti. Emiatt állhat érdekében a kormánymédiának az, hogy az üggyel foglalkozzon, azt saját szájíze szerint értelmezze.

http://mno.hu/

Hírdetés

Török Gábor szerint elképzelhető, hogy Tiborcz OLAF-botrányával olyan atombombát dobtak le, amely még nem robbant, és nem tudni azt sem, hogy működhet-e akként. Ezért próbálja a kormánymédia a céget és az ügyet lapunk tulajdonosához, Simicska Lajoshoz kötni. Mintha legalábbis nem a miniszterelnök veje lenne benne a gyanús közbeszerzési pályázatokban. Az elhárítás azért lehet fontos, mert ugyan a választók egy rétege a híreket csak a bulvármédia szintjén követi, de a választásokig még van idő arra, hogy szélesebb rétegekhez is eljusson az az információ, hogy valami gond van a miniszterelnök közvetlen családjában. Azt például már a Der Standard című osztrák lap is kiemelte, hogy Orbán kétharmada múlhat a veje ügyén.

A politológus a műsorban kiemelte azt is, hogy magát a korrupciót még a Fidesz szavazók is érzik, de valamiért nem tartják olyan súlyosnak, mint az elősző kormányok idején. Pedig ez esetben nem csak vádakról van szó, hanem egy olyan OLAF vizsgálatról, amely nevén nevezi Tiborcz Istvánt.

Az elemző úgy véli, ez az ügy, illetve Altusz Kristóf külügyi helyettes államtitkár 1300 menekült befogadására vonatkozó nyilatkozata olyan erős információk, amelyektől a választás előtt két hónappal joggal fél a kormány. Utóbbi azért kínos, mert utólag hitelteleníti az elmúlt évek kormányzati kommunikációjának több elemét is.


Forrás:mno.hu
Tovább a cikkre »