Tessék végre világossá tenni: Határainkon lőfegyverrel fogadjuk a idegen illegális kontinensfoglalókat!

Újabb migrációs nyomás nehezedik az Európai Unió határaira. Sokan annak ellenére próbálnak Nyugat-Európába jutni, hogy több ország fizikai akadályokkal erősítette meg határait. A Frontex szerint a nyomás még évtizedekig megmaradhat. A magyar kormány világosan kijelentette: az EU élén csak olyan vezetőket hajlandó támogatni, akiknek fontos a migráció megállítása.

Több mint félezer illegális bevándorló töltötte a telet a bosznia-hercegovinai ideiglenes menekülttáborban, az ottani helyzetet az M1 Unió28 című műsora is bemutatta. Becslések szerint csak Bosznia-Hercegovinába 25 ezer migráns érkezett tavaly, mindannyian Nyugat-Európába tartanak. A magyar és az európai titkosszolgálati jelentések szerint azonban a balkáni országokban ennél jóval többen, összesen 70 ezren várják, hogy útnak induljanak.

Törcsi Péter, az Alapjogokért Központ kutatási igazgatója szerint az embercsempészek továbbra is azzal hitegetik a migránsokat, hogy a határzárak ellenére bejuthatnak az unió területére. Mint mondta, amikor jobb idő van, sokkal többen kelnek útra. Általában ugyanazon az útvonalon, Észak-Afrika és a Közel-Kelet irányából.

Annak ellenére, hogy a balkáni útvonalat sok helyen már lezárták – elsősorban Magyarország a déli határon lévő határkerítéssel, illetve számos nyugat-balkáni ország létesített fizikai meg jogi határzárat – az embercsempészek abban a hitben tartják az illegális bevándorlókat, hogy van értelme ezen az útvonalon elindulni – mondta.

Megpróbálják elterelni a határőrök figyelmét

Az elmúlt hónapokban Magyarország déli határához is egyre több migráns érkezett. A rendőrség adatai szerint az év első három hónapjában még jóval ezer alatt volt a határhoz érkező illegális bevándorlók száma, áprilisban azonban hirtelen megugrott ez a szám, és májusban sem csökkent ezer fő alá, vagyis 30-an, 50-en érkeztek naponta a magyar határkerítéshez.

Hírdetés

Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója elmondta, voltak olyanok is – igaz kevesen –, akik Románia felől próbáltak meg bejutni Magyarországra. Ráadásul az embercsempészekkel közösen a magyar hatóságokat is megpróbálják félrevezetni a migránsok. Mint ismertette, egy szakaszon átvágják a kerítést, hiszen tudják, hogy ezt érzékeli a rendszer, majd megvárják, hogy a határrendészek a helyszínen intézkedjenek, és aztán egy másik szakaszon megkísérelnek akár nagyobb csoportokat is átjuttatni.

Az elmúlt hosszú hónapok során a határőrség ezt kiismerte, és a megnövekedett mozgás ellenére megfelelő hatékonysággal működik a határellenőrzés.

Sokan először indultak útnak

Az illegális bevándorlók nemcsak a balkáni útvonalon tartanak Európa felé. Csak Törökországból idén már 13 ezren érkeztek Görögországba, többségük az utóbbi másfél-két hónapban. Köztük sokan most indultak útnak először. Halkó Petra, a Századvég nemzetközi elemzője szerint egyre többen érkeznek, és sok közöttük az olyan bevándorló, aki az első menekültkérelmét nyújtja be, azaz érződik az újabb nyomás, és nemcsak a balkáni térségen, hanem az olasz tengerpartokon, illetve a spanyol–marokkói határvonalon is. Mindez rámutat a határvédelem jelentőségére.

Az EP-választások nem tükröztek egyértelmű üzenetet

Szabó Dávid, a XXI. Század Intézet stratégiai igazgatója szerint ez annak is köszönhető, hogy az európai uniós választások eredményei nem tükröztek egységes üzenetet a migráció elutasításáról. Ugyan az európai parlamenti választásokon Magyarországon világosan nemet mondtak a polgárok a migráció további bátorítására, de a választások konklúziójaként a bevándorlók nem kaptak egyértelmű üzenetet a különböző térségekből – Észak-Afrikából, szubszaharai Afrikából vagy a Közel-Keletről – elinduló migránsok, hogy illegálisan nem szívesen látják őket az Európai Unióban.


Forrás:hunhir.info
Tovább a cikkre »