A csepeli polgármester arra kéri a főváros és a kormány vezetőit, hogy mielőbb állapodjanak meg az egységes bérletek ügyében. Borbély Lénárd kiemelte, hogy időszerű lenne a 60 éves HÉV-szerelvények felújítása is.
Katasztrofális következményekkel járhat a fővárosi és agglomerációs bérletrendszer körül kialakult vita a csepeliek számára – fogalmazott az InfoRádióban Borbély Lénárd, aki elképzelhetetlen helyzetnek nevezet, hogy március elsejétől a kerület lakosainak külön jegyet vagy bérletet kelljen vásárolniuk a csepeli HÉV-re, ami el sem hagyja Budapest közigazgatási területét.
A polgármester úgy véli, a Fővárosi Önkormányzatnak mindenképp meg kell egyeznie az illetékes Építési és Közlekedési Minisztériummal; ennek sikerességéhez a kormánytól azt kérte, hogy tegyen meg mindent, a főpolgármestertől pedig, hogy „fogadják el az infláció létezését”, és kössék meg az új szerződést. Hozzátette:
a fővárosban már érvényesítették az inflációt a menetjegyek árában, most ugyanez történne, csak a „másik oldalról”.
Arra a kérdésre, hogy a csepeli HÉV-nek van-e alternatívája azok számára, akik a kerültből a belvárosba szeretnének eljutni, azt válaszolta, hogy igen, de az olyan kerülővel, időkieséssel jár, amit az ember józan ésszel nem választana, tehát az érintettek valószínűsíthetően – egy ilyen nem kívánt helyzetben – inkább megvennék a külön bérletet.
Ahogy arról az Infostart is beszámolt, Karácsony Gergely hétfőn közölte, hogy január 8-ától ritkábban jár a HÉV a szentendrei és a ráckevei vonalon. A főpolgármester indoklása szerint azért kellett csökkenteni a járatok számát, mert „leromlott a géppark”. Borbély Lénárd elmondása szerint a csepeli vonalon közlekedő – 60 éves, mondhatni retró – járatok is ritkultak. Viszont az érintett tárca vezetésével múlt év végén folytatott tárgyalásokon „nagyon pozitív” visszajelzést kapott a polgármester, miszerint belátható időn belül – remélhetőleg 2026-ig – az az összes szerelvény cseréje megtörténhet, ami óriási színvonalbeli növekedést jelentene.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »