Szerzetesnek álcázták az emberkereskedelem áldozatait Délkelet-Ázsiában

Szerzetesnek álcázták az emberkereskedelem áldozatait Délkelet-Ázsiában

Újabb alattomos módszereket használnak az emberkereskedők: a repülőtéri ellenőrzések és más bonyodalmak elkerülése érdekében keresztény misszionáriusnak adják ki magukat és áldozataikat, azt állítván, hogy vallási okokból utaznak, például zarándoklaton vesznek részt.

Ezt a jelenséget tárta fel a Fülöp-szigeteki és a thaiföldi rendőrség nyomozás és telefonbeszélgetések lehallgatása után. A Fülöp-szigeteki rendőrség jelentése szerint három nő (23, 25 és 50 évesek) kísérelt meg felszállni egy Szingapúrba tartó járatra, amely megállt Thaiföldön is. Misszionáriusnak mondták magukat, pontosabban: „a Katolikus Egyházhoz tartozó önkénteseknek, akik Thaiföldön végeznek missziós tevékenységet”. Mivel nem vágott egybe minden tény a dokumentumaikban, további vizsgálat és kihallgatás következett, majd kiderült az igazság: az idősebb nő, aki prédikátornak mondta magát, valójában a Thaiföldre nőket szállító emberkereskedelem egyik szervezője.

A két fiatal nőnek az oktatásban ígértek munkát, ehelyett egy prostitúcióban utazó bűnszövetkezet áldozatai lettek. A rendőrség magyarázata szerint egy rendszeresen utazó személy szokott „utascsoportokat” kísérni, aki valójában embercsempész. A délkelet-ázsiai országok (Fülöp-szigetek, Indonézia, Malajzia, Thaiföld és Kambodzsa) határain átnyúló, összehangolt rendőri fellépés eredményeként az embercsempész-hálózatok több tagját tartóztatták le.

2024 év végi jelentésében a Fülöp-szigeteki bevándorlási hivatal arról tájékoztatott, 998 személy esett emberkereskedők áldozatául az év során. A hatóság leleplezett álzarándoklatokat, megrendezett esküvőket és béranyasággal üzletelőket. Sok esetben az áldozatokat a közösségi média révén szervezik be, így válnak rabszolgamunka áldozatává thaiföldi, kambodzsai, mianmari nagyvárosokban.

A PREDA katolikus alapítvány (People’s Recovery, Empowerment, and Development Assistance), amelyet Shay Cullen ír kolumbánus misszionárius (Szent Kolumbán Missziós Társaság) alapított a Fülöp-szigeteken, arról tájékoztatott, hogy sok fiatal filippínó nőt csábítanak Mianmarba hamis állásajánlatokkal, amelyek jó fizetéssel kecsegtetnek, azonban a valóságban fenyegetések és bántalmazás vár rájuk, illetve rabszolgamunka.

Hírdetés

A Fülöp-szigeteki emberkereskedelem-ellenes vallásközi mozgalom, a PIMAHT, amely keresztény, muszlim és buddhista közösségek képviselőiből áll, dicsérte a rendőrség és a kormányzat erőfeszítéseit, és megerősítette elkötelezettségüket a gyermekkereskedelem és szexuális kizsákmányolás megakadályozására.

Bryand Restituto atya, a Fülöp-szigeteki Katolikus Püspöki Konferencia főtitkára határozottan elítélte azokat a személyeket és hálózatokat, akik a kiszolgáltatott embereket kizsákmányolják, és akik vallásos köntösbe öltöztetve, vallásos nyelvezetet használva bűntényeket követnek el.

Thaiföldön elkötelezettek az emberkereskedelem elleni harcban a szerzetesnővérek. Marie Agnes Buasap nővér, a Chartres-i Szent Pál ispotályos nővérek tagja, a Talitha Kum thaiföldi hálózatának koordinátora a társadalmi tudatosságot igyekszik növelni ezen a területen fiatalokkal, családokkal, tanárokkal és nevelőkkel végzett munkája során. 

A délkelet-ázsiai katolikus közösségek az emberkereskedelem elleni világnapon, február 8-án megújították elkötelezettségüket – ez a régió különösen is érintett: széles körben elterjedt és mély gyökerekkel rendelkezik az emberkereskedelem. A katolikus közösségek és intézmények innovatív stratégiákhoz folyamodnak, többek között az iskolákat bevonva, a tananyag részévé téve az emberkereskedelem témáját.

Forrás és fotó: Fides.org

Magyar Kurír
(vn)


Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »