Szeretné tudni, kik voltak a Jobbik eltérítésének titkos karmesterei? – Íme a Vona-tröszt névsora

Szeretné tudni, kik voltak a Jobbik eltérítésének titkos karmesterei? – Íme a Vona-tröszt névsora

Vona Gábor 2015-ben említést tett egy bizonyos nem nyilvános névsorú Trösztről, melyben megbeszélte tanácsadóival, hogy a Jobbikban "mik legyenek az irányok".

Nem az elnökség döntött tehát a fő csapásvonalakról, hanem többségükben olyanok, akikre soha senki nem szavazott, sem jobbikos küldött, sem "mezei" voksoló, sőt, azok, akik a Jobbikba vetették a bizalmukat, szabad idejükkel, lelkesedésükkel, elköteleződésükkel, nem ritkán pénzükkel segítették a pártot, melyről azt hitték, ismerik a vezetését, egyszerűen nem is tudtak, és nem értették, mi miért történik…

Vona az atv.hu-nak akkor azt mondta e Jobbikon belüli "háttérhatalomról":

Van közöttük jogász, újságíró, közgazdász, természettudós és teológus is.

A Kuruc.info megbízható értesülése szerint a Tröszt tagja volt:

Hírdetés

A Tröszt kéthetente ülésezett Vona Gábor irodájában, Vona még az elnökségnek sem számolt be róla, pedig jórészt ebben a tanácsadói körben döntöttek a párt jövőjéről.

Alább olvasható az atv.hu 2015-ös interjújának vonatkozó részlete, az érintettekről azóta sem árult el többet:

– Nagyobb pártoknál lehet tudni, hogy a pártelnöknek ki a szűkebb környezete, kikkel beszéli meg a stratégiát. Ön kikkel egyeztet rendszeresen a legfontosabb kérdésekről?

– Elsősorban a nyolctagú elnökséggel, ami nálunk nem egy politikai bábjáték, mint több más pártban, ezért adott esetben leszavaznak engem. Működtetjük a demokráciát, néha szerintem túlságosan is. (Ezt 2015 őszén nyilatkozta Vona, fél év múlva elő is állt a vétóval, melyet az "önkéntes" visszavonulások után kizárólag Novák Előddel szemben kellett alkalmaznia – a szerk.) Ezen kívül igyekszem sok emberrel találkozni, és vannak, akikkel rendszeresen egyeztetek. Ilyen az az öt fős, úgynevezett Tröszt nevű kis csapat, amely a nyilvánosság számára ismeretlen fiatal zsenikből áll, és akiket magam válogattam ki különböző területekről.

– Tényleg zsenik?

– Szerintem igen, de együtt mindenképpen zseniálisak, és sokat töltődöm belőlük. Az összes nagyobb volumenű beszédem előtt – amiket egyébként magam írok – velük szoktam egyeztetni. Ők azok a tanácsadók, akikkel bizonyos időközönként átbeszélem, hogy mik járnak a fejemben, milyen dolgok inspirálnak, mik legyenek az irányok. Van közöttük jogász, újságíró, közgazdász, természettudós és teológus is.

– Milyen teológus?

– Nem muszlim, maradjunk ennyiben.


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »