Százezer eurót ér a nigger kalózoknak egy fehér ember élete – a magyar tengerész önként jelentkezett túsznak

Százezer eurót ér a nigger kalózoknak egy fehér ember élete – a magyar tengerész önként jelentkezett túsznak

Él, és a körülményekhez képest jól van a Terrorelhárítási Központ szerint az a magyar tengerész, akit két hete raboltak el Nigéria partjainál. Lapinformációk szerint a hatvan év körüli főgépész önként jelentkezett túsznak, de mellette öt másik hajóst is elhurcoltak a tengeri banditák. Afrika nyugati partjainál aranykorát éli a kalózkodás – hangzott el az M1-en.

Balogh Sándor, a Magyar Afrika Társaság elnöke a stúdióbeszélgetés során megjegyezte, Nigériát a túlnépesedés jellemzi, a felső öt százalék uralja a nemzeti jövedelem 95 százalékát, továbbá 10 magyarországnyi területen 30 magyarországnyi lakos él ott.

A nigériai kalózok többsége alapvetően "megélhetési terrorista", akiket a politikusok felhasználnak saját céljaikra. Nigéria hatalmas olajkészletekkel rendelkezik, amelyből sok bevételt termel. Azok, akik ebből a jövedelemből kimaradnak, úgy érzik, hogy el kell venniük a részüket.

Afrika partjainál megduplázódtak a támadások

A kelet-afrikai vizeken úgy tűnik, sikerült megfékezni a kalózkodást, az Atlanti-óceán afrikai partjainál az elmúlt két évben azonban csaknem megduplázódott a támadások száma, és ezek kétharmadát nigériai felségvizeken követték el. 2015-ben 54 kalóztámadás volt Afrika partjainál, 2016-ban pedig már közel 100.

A világon minden második nap történik egy kalózcselekmény, ebből minden héten egy Nigériánál valósul meg – mondta Balogh Sándor. Hozzátette, a túszejtéses esetek háromnegyede szintén Nigéria környékén történik.

Hírdetés

Váltságdíj kell nekik

A bűnözés alapvetően a pénzről szól, az a kivételes, amikor politikai megfontolások állnak a háttérben – jelentette ki Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő. A kelet-afrikai kalózkodás azért maradt abba, mert egy nagy nemzetközi hadihajóflotta állomásozik a szomáliai öbölben. Eredményesen – drónokkal, repülőgépekkel, helikopterekkel és hajókkal –, már a támadások előtt hárítanak.

Az 1982-es ENSZ tengerjogi egyezménye külön foglalkozik a kalózkodással. Gyarmati István szerint, ha fegyverrel megtámadnak egy hajót, akkor jogukban áll fegyverrel megvédeni magukat és a járművet a kalózok ellen.

Manapság azonban inkább tűzharc nélkül próbálják a túszejtéses eseteket megoldani. A pénz kevésbé értékes, mint egy emberélet – mondta. Hozzátette, arra nincs szabály, hogy ki fizet ilyenkor: a cég vagy az állam. De általában kifizetésre kerül a kért összeg – jelentette ki.

Egy fehér ember élete nagyjából százezer eurót ér a nigériai kalózoknál. Sem az elkövetők, sem a kifizetők nem verik "nagy dobra" a tranzakciót. A tárgyalások többnyire egy közvetítőn keresztül zajlanak. Az emberrablók számára a legveszélyesebb rész maga a fogolycsere, amikor az elrabolt túszokért cserébe átveszik a váltságdíjat. Ekkor a legsebezhetőbbek, az esetek többségében ilyenkor csap le rájuk a rendőrség is – mondta Gyarmati.

"Ez egy üzlet, ami akkor jó, ha mindenki túléli, és profitál belőle…" – mondta Balogh Sándor arra válaszolva, élve szabadulhat-e ebből a túszejtésből a magyar férfi.

(Híradó nyomán)

Korábban írtuk: Vészjósló: tovább szaporodnak, és egyre éhesebbek a négerek Afrikában


Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »