Elkezdte munkáját a MÁV Országos Haváriaközpontja, és további fejlesztések is jönnek

Elkezdte munkáját a MÁV Országos Haváriaközpontja, és további fejlesztések is jönnek

A most elindult Országos Haváriaközpont segíthet abban, hogy rendkívüli helyzetekben a feltartóztatott utasok továbbutazhassanak – mondta MÁV Csoport vezérigazgatója. Arról is beszélt, hogy mennyi járműre és pénzre lenne szüksége a cégnek a fejlesztésekhez.

Elkezdte működését a MÁV Csoport Országos Haváriaközpontja – közölte a közösségi oldalán a társaság vezérigazgatója. Hegyi Zsolt kiemelte, hogy a vállalatcsoport integrációjával a vasúti és autóbuszos személyszállítás egyesült, és ezzel egy időben elengedhetetlenné vált egy olyan országos diszpécserközpont létrehozása, amely a rendkívüli helyzetekben gyorsan átveszi az irányítást. A cél a haváriahelyzetekben feltartóztatott utasok gyors és zökkenőmentes továbbutaztatása, hogy mindenki minél hamarabb célba érjen.

Hegyi Zsolt eközben a Hír TV-ben arról is beszélt, hogy mennyi járműre lenne szükség a vállalatcsoport járműparkjának megújításához.

„A Volánbusz nagyjából úgy működik, hogy 5700 járműre van ahhoz szüksége, hogy tudja biztosítani a szolgáltatást országszerte. Azért naponta elindul 50 ezer járat, ez egy brutális szám, és egy brutális szolgáltatási volumen, amit a Volánbusz csinál. Az 5700 jármű átlagéletkora nagyjából a 10 éves kor magasságában van. Évente 500-600-at kellene beszereznünk ahhoz, hogy ez a szám változatlan maradjon, de szeretnénk rajta egy kicsit javítani” – fejtette ki.

Hírdetés

A vezérigazgató kitért Lázár János építési és közlekedési miniszter késésekkel kapcsolatos bejelentésére is, azaz hogy 20 perc fölött a jegyár fele visszajárna. Azt mondta, a késés tulajdonképpen egy be nem váltott ígéret. „Ez egy garancia az utasnak arra, hogy figyel a vasúttársaság arra, hogy a menetrendszerűséget minél inkább betartsa” – fogalmazott.

Elmondta azt is, hogy már a jövőre érkező 50 mozdonnyal csökkenni fog a késések, vonatkimaradások száma, és megindulnak a pályafejlesztésekhez szükséges közbeszerzések is, még az idén.

„Fontos mérföldkő, hogy mikor lehet annyira lecsökkenteni a lassújeleknek, tehát a sebességkorlátozásoknak a számát, hogy az már a fővonalakon ne jelentsen problémát és ne jelentsen menetidő-növekményt. Ennek, azt gondolom, nagyjából 5-8 év a reális időtávja. Mennyi pénzre lenne most azonnal szükségünk, hogyha ezt a pénzt a kezünkbe tudnánk venni, és be tudnánk menni egy boltba megvásárolni a járműveket? Ez nagyjából 1600 milliárd forintba kerülne, körülbelül 4-5 ezer milliárd forint az, ami egy 10-15 éves időszakban pedig pályafejlesztésre szükséges lenne” – összegzett a vállalatvezető.

Hangsúlyozta még, hogy a nagyvárosi pályaudvaroktól egészen a kistelepülésekig mindenhol felújítják a mosdókat a most meghirdetett program keretében.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »