150 ezer forintos bírságra számíthatnak azok a kutyatulajdonosok januártól Szegeden, akik póráz nélkül sétáltatják házi kedvenceiket. A kutyás társadalom felháborítónak tartja a szegedi közgyűlés döntését, egyrészt a bírság összegét kifogásolják illetve azt, hogy a kevés zárt kutyafuttató mellett nem alakítanak ki újabb helyszíneket.
Szegeden csaknem 13 ezer kutya él. A tulajdonosok szerint az állatok többsége emberszerető, békés és fegyelmezett. Most mégis szigorított tartásuk szabályain a város közgyűlése: 150 ezres bírságot kaphat, aki póráz nélkül sétáltatja kutyáját.
„Én ezzel nem értek egyet, mert rengeteg kutyás ismerősöm van, aki póráz nélkül viszi a kutyáját. Nem bánt senkit egyik kutya sem. Lent a tónál is szokott lenni egy ilyen összejövetel, ott csak jó szándékú kutyák vannak, meg normálisak a gazdik is. Ott is kaptunk már sok fenyegetés, hogy fel leszünk jelentve, azért mert jókat játszanak a kutyák” – fogalmazott egy szegedi kutyatartó.
A 170 ezres városban kevesebb, mint 20 kijelölt kutyafuttató van. Az egyik több tízezres lakótelepen egy 3×30 méteres helyen lehet póráz nélkül futtatni az állatokat. De nem jobb a helyzet a kertvárosi részeken sem. A kutyatulajdonosok azt szeretnék, ha a város újabb futtatókat alakítana ki. Ehhez akár anyagilag is hozzájárulnának.
„Szerintem ez is megoldható lenne, a kutyások az ilyenekre hajlanak. De senki nem jelöl ki olyan helyeket, ahol lehetne futtatni. Nem is lenne muszáj bekeríteni, hanem csak egy parkrészt úgymond lekeríteni, kijelölni egy táblával, hogy ide kutyások is jöhetnek, és a nem kutyások ne zavarhassanak el minket onnan” – nyilatkozat egy másik ebtartó.
A helyi jobbikos képviselő szerint a gyerekek miatt szükség van a kutyasétáltatás szabályozására, de a 150 ezres bírságot ő is sokallja. „Nyilvánvalóan ésszerűen kell szabályozni ezeket a dolgokat, de azt gondolom, hogy 150 ezer forint, amikor ez a minimálbér másfélszeresét, vagy kétszeresét is jelentheti adott esetben, akkor azt gondolom, hogy nagyon durvának tűnik ez a szabályozás. Ráadásul semmilyen átmenetet nem enged meg. Tehát, nem is tudjuk, hogy lesznek-e felhívó táblák, hogy ki lesz-e jelölve megfelelően, hogy hol lehet kutyát sétáltatni” – jegyezte meg Tóth Péter önkormányzati képviselő.
A Hír TV kereste a városvezetést, szerettük volna megtudni, hogy kutyás szervezetekkel egyeztettek-e a rendelet kidolgozásakor, de nem kaptunk választ.
Forrás:mno.hu
Tovább a cikkre »