Egy lapinterjúban arról is beszélt, hogyan áll a 2016-ban bejelentett szellemi erőtér szervezésével.
Pénz hiányában lassan, apró léptekkel halad a Magyar Nemzetnek interjút adó Schiffer András a 2016-os politikai kiszállásakor bejelentett „szellemi erőtér” megteremtésével. Könyvet írt – minden példány elfogyott -, kört és szabadegyetemet szervezett.
Bár korábban valóban nem zárta ki, hogy 2022-ben indul vagy szerepet vállal az új ciklusban, „a pártpolitikai dinamikákat látva”
esze ágában sincs ilyen szerepet vállalni a közeljövőben.
„Úgy érzem, jelenleg nincs helyem a küzdőtéren” – fogalmazott, hozzátéve, a párt, amiből kiszállt, az LMP továbbra is szervezeti problémákkal küzd, ugyanazokkal, mint amikor még részese volt.
A Jobbik-LMP közeledésről szólva elmondta, parlamenti képviselőként is azt tartotta, hogy
„egy nem rasszista nemzeti radikális és egy globalizációkritikus párt találhat érintkezési felületeket”.
A „néppártosodó” Jobbik és a baloldal közeledéséről úgy véli, „tisztán elméletileg elképzelhető a jelenlegi helyzetben olyan ellenzéki stratégia, hogy egy túlhatalommal rendelkező, autokratikus rendszert építő kormánypárttal szemben a legkülönfélébb ellenzéki pártok közösen kampányolnak és indulnak, miközben felmutatják a nézetkülönbségeket is”. Ám szerinte nem abba az irányba mennek a dolgok, hogy a saját identitásukat megtartva közösen készülnek legyőzni a Fideszt, hanem gyakorlatilag az O1G-re redukálják az identitásukat, feladják a saját küldetésüket.
Jóslata szerint
„2022-ben minden mostani fogadkozás ellenére az ellenzéki pártok egy liberális szósszal leöntött közös listában fognak felolvadni a Fidesz–KDNP-vel szemben”.
Szerinte Magyarország válságról válságra evickélhet, ami „egy újabb autokratikus rendszer kiépülésének melegágya lehet”, de függetlenül Orbán Viktor személyétől.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »