A Harry Potter-könyvek világhírű szerzője már régóta hadilábon áll az LMBTQ-szélsőséggel, mivel számos kijelentésével akasztotta ki az alternatív szexualitású, illetve azt propagáló mozgalmárokat. Ezúttal sem történt ez másként.
fb
„Nem léteznek transznemű gyerekek” és „egyetlen gyermek sem születik rossz testbe” – írta a közösségi médiában J. K. Rowling, a Harry Potter-könyvsorozat szerzője.
Az írónő határozottan állást foglalt amellett, hogy a transzneműség koncepciója káros lehet a fiatalokra nézve. Ez az ideológia „több kárt okozhat, mint a lobotómia és a hamisemlék-szindróma együttvéve” – fogalmazott Rowling.
A népszerű írónő a jelenséggel kapcsolatban a közösségi média felelősségére is felhívta a figyelmet. Szerinte különösen a TikTok játszik nagy szerepet abban, hogy meggyőzi a gyerekeket a nemváltásról, a helyzetet pedig súlyosbítja, hogy egyes iskolák a szülők tudta nélkül erősítik meg a gyerekek transznemű identitását − írja a Breitbart amerikai hírportál.
A Harry Potter-univerzum megalkotója aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a gyerekek serdülőkori szorongásait és bizonytalanságait a gyógyszeripar és etikátlan orvosok kihasználják. Rowling szerint a nemváltó beavatkozások terméketlenséget okozhatnak, és élethosszig tartó hormonkezelésre kényszeríthetik a gyerekeket.
Rowling korábban a transznemű sportolóknak a női sportban való részvételével szemben is felemelte a hangját, kiemelve, hogy véleménye szerint férfiak több száz érmet és bajnoki címet „loptak el” a női sportolóktól transznemű identitásukra hivatkozva.
Bár Rowling álláspontja miatt számos kritikát és fenyegetést kapott a szélsőbaloldali aktivistáktól, úgy tűnik, népszerűségét és befolyását nem sikerült megtörniük. A HBO nemrég bejelentette, hogy folytatja együttműködését az írónővel egy újabb Harry Potter-projekt kapcsán, figyelmen kívül hagyva a bojkottfelhívásokat.
Nemrégiben pedig Rowling álláspontja váratlan helyről nyert megerősítést: a brit egészségügyi rendszer (NHS) betiltotta a pubertásblokkolók és egyéb nemváltó beavatkozások alkalmazását kiskorúaknál.
Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »