Megnézte hétfő hajnalban a Golden Globe díjátadó eredményeit Réz András filmesztéta, és ahogy fogalmazott, „tök fura” benyomása volt;
„ha ezek a filmek sohasem készültek volna el, akkor mennyivel lenne szegényebb az emberiség?”
– tette fel magának a kérdést az InfoRádióban. Az esztéta szerint a
„felhozatalban alig van néhány olyan film, amely túl fogja élni a 2018/2019-es szezont. Tudom, hogy ez egy kicsit keményen hangzik: ha megnézzük a győzteseket, rögtön
ott van az élen a Bohém Rapszódia, a Queen-film, amelynek a zenéje – maradjunk annyiban – vitathatatlan. De mint film? Tapintatosan úgy kell fogalmaznom, hogy a túltermelési válsággal küzdő hollywoodi filmcsinálás egy meglehetősen átlagos darabja”
– fogalmazott Réz András.
Érdekes emellett, hogy több zenés alkotás is bekerült a drámai jelöltek közé, a Csillag születik is ebben a kategóriában versenyzett.
„Furcsa ez, de a tilitoli valószínűleg azért zajlott így, mert az volt az érzésük, hogy a Bohém Rapszódia mégis egy megrendítő emberi dráma, vagy olyasmi szeretne lenni. És többszörös erényekkel a Csillag születikről is azt gondolhatták, hogy nem a zenéje a fontos. A válasz erre az, hogy dehogyem.
Mindkét filmet
a zene tartja életben, maga a történet, a rendezés, a forgatókönyv nem annyira átütő, hogy zene nélkül talpon maradhattak volna a darabok.”
Réz András szerint eleve érdekes volt ez a kategória, mert „egy rendes képregényfilm is szerepelt a jelöltek között, a Fekete párduc, aminek meghatározó hányada számítógépes animáció”.
Azt a kérdést is boncolgatná a szakember, hogy:
„a Los Angelesbe akkreditált filmes újságírók mi a búbánat alapján döntenek?”
Mindennek ellenére úgy gondolja, a Csillag születik Oscar-esélyei igen jók, az ellenfelek ugyanis ott sem lesznek sokkal erősebbek és drámaibbak. A végleges Oscar-mezőny egyébként heteken belül kiderül.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »