Úgy tűnik, új célpontot talált magának Soros György. A multimilliárdos „filantróp” (más nézőpontok szerint a sátán földi helytartója) nem régiben egy fogadáson arról beszélt, 2022-ben a nyílt társadalom legfőbb ellensége a kínai rezsim, élén Hszi Csin-ping elnökkel.
Soros György tehát, ahelyett, hogy jól megérdemelt(?) alkonyéveit töltené luxusvillája homályában, továbbra is küzd élete nagy álma, a nyílt társadalom globális kiterjesztéséért. Soros most a jelek szerint minden eddiginél nagyobb vadat szemelt ki magának és Magyarország átalakítása mellet Kína reformjára is jutna ideje.
Gyuri bácsi friss megszólalásában egy jól bevált fegyverhez nyúlt. A náci Németországhoz hasonlította az olimpiára készülő Kínát.
Úgy fogalmazott, a pekingi játékok az 1936-os berlini olimpiához hasonlítanak majd, hiszen a kínai rezsim az egész olimpiát arra használja, hogy ingyen reklámhoz jusson. Itt a legfőbb ideje tehát, hogy Csin-pinget még időben eltávolítsák az ország éléről, biztosítva ezzel, hogy a másfélmilliárdos ország végre megnyithassa társadalmát a haladó erők előtt.
Soros beszédében a
világ legerősebb autoriter államának
nevezte Kínát, hozzátéve, hogy jelenleg Kína a nyílt társadalmak legnagyobb ellensége.
Magyarország úgy tűnik ezzel a második helyre szorult…
Gyorsan jegyezzük meg, az öreg Gyuri bácsinak azért abban igaza van, hogy Kína nem a demokrácia mintaállama, de az a képmutatás, amellyel az összes nagy nyugati cég kezeli ezt a kérdést, legalább annyira felháborító, mint a kínai autoriter rezsim praktikái. Amikor annak idején Donald Trump gazdasági szankciókkal és védővámokkal próbálta meg felvenni a küzdelmet az egyre erősödő kínai gazdasággal, ugyanezek a szereplők élesen tiltakoztak a döntés ellen, az amerikai balliberális sajtó még a jól bevált faji kártyát is előhúzta a kabátujjból. Ehhez képest most Sorost azért ünneplik, mert hirtelen felfedezte, hogy Kína a „nyílt társadalom” ellensége.
Soros a konzervatív Hoover Intézet fogadásán azzal zárta beszédét, hogy reméli, hamarosan Hszi Csin-ping megbukik és valaki olyan jön helyette, aki befelé sokkal kevésbé elnyomó, kifelé pedig sokkal békésebb politikát képvisel.
Soros szerint ezzel megszűnne a nyílt társadalmakat fenyegető legfőbb veszély, amelyeknek, mondta, „mindent meg kell tenniük azért, hogy bátorítsák Kínát a kívánt irányba való haladásban”. Azt már csak mi tesszük hozzá, hogy a kínai autoriter rezsim puhulása, emberjogi szempontból persze támogatandó, csakhogy a kínai autokrácia és a nyílt társadalom között választani körülbelül azzal egyenértékű, mintha azon vacillálnánk, egy jó nagy ágyékon rúgásra vágyunk-e inkább vagy megelékszünk egy emberes pofonnal.
Régóta Micimackó a kínai vezető kedvelt beceneve, ugyanis miután 2013 környékén megjelentek az első mémek arról, hogy Hszi kísértetiesen emlékeztet a kedvelt mesefigurára, Peking fogta magát és 2018-ban gyakorlatilag betiltotta a Micimackó-franchiset.
Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »