Rémálom lett az utazás? Így panaszkodjunk, reklamáljunk

Rémálom lett az utazás? Így panaszkodjunk, reklamáljunk

Rémálom lett az utazás? Így panaszkodjunk, reklamáljunk szabolaci2024. 10. 28., h – 06:00

A nyaralások, utazások során gyakran  előfordul, hogy valami nem úgy sikerül, ahogy azt szeretnénk, valami váratlan esemény, minőségi probléma zavarja meg a vakációt. Ilyenkor – ha jogos a panasz –, akkor általában a vendég, utas reklamál. Ám nem mindegy, hogy ezt miként, milyen hangnemben teszi.

Szállás

Ha a szállodába, szobába érve nem az a kép fogad bennünket, mit amire előtte számítottunk, akkor érdemes azt a helyszínen rendezni. A recepció a legtöbb esetben azonnal orvosolja a problémát, ha erre van lehetősége, de olyan is lehet, hogy szobacserét ajánl. Éppen ezért mielőtt elfoglaljuk a szobát, előbb érdemes megnézni, minden működik-e, minden tiszta-e, nincs-e valamilyen olyan hiba, ami zavarná a nyugodt pihenést. Mielőtt kipakolunk, elfoglaljuk a szobát, érdemes ezeket ellenőrizni, hogy adott esetben kényelmesebb, problémamentesebb legyen egy esetleges szobacsere. Fontos, hogy ha bármi gond van, a recepcióssal legyünk kedvesek, céltudatosak, határozottak, semmiképp se üvöltözzünk, nem csapjunk jelenetet, ezzel ugyanis csak felhúzzuk magunkat, és nem segít a probléma orvosolásban. Ha sikerül megoldani a helyzetet, nincs más hátra, mint élvezni a pihenést. Gyakori, hogy csak pici hiba van – nem működik rendesen a klíma, nincs törölköző a fürdőszobában, ezeket gyorsan meg tudják oldani. Ami a legfontosabb, hogy mindent a helyszínen próbáljunk megoldani, a lehető leggyorsabban, hogy ne tegyük tönkre saját pihenésünket. Ha valamiért nem járunk sikerrel, akkor kérjük a szolgálatos menedzsert, ő biztosan talál megoldást, valamilyen kompenzációt (pl. ingyen reggeli, szoba upgrade stb.). Utólag csak akkor érdemes panaszkodni, esetleg kihasználni a különböző online értékelési lehetőségeket, oldalakat, ha a helyszínen minden erőfeszítésünk ellenére nem tudták, ritkább esetben nem akarták megoldani a problémánkat.

Hírdetés

Repülés

A légitársaságok esetében más a helyzet, itt a helyszínen leggyakrabban csak a kármentésre van lehetőség, azaz ha törlik a járatot, vagy sokat késik, esetleg elutasítják a beszállítást, akkor a földi kiszolgálószemélyzet a leggyakrabban csak utalványt tud adni étkezésre, szállást foglal, ha erre szükség van, átfoglalja az utast egy másik járatra, lehetőség szerint a következő alternatív járatra, ám magát a panaszt nem kezeli – úgy is mondhatnánk, hogy csak tűzoltást végez. Ha hazatérünk, akkor tudunk panaszt írni a légitársaságnak, és kártérítést követelni.

Írásos panasz

Az egyik legfontosabb, hogy ha írásban panaszkodunk – legyen szó légitársaságról, szállodáról, esetleg egyéb utazási szolgáltatóról, mindig legyünk udvariasak, de határozottak. Írjuk le, mi történt, lehetőleg röviden, lényegre törően, és jelezzük kárigényünket. Fontos, hogy ne csak annyit írjunk le, kompenzációt kérünk, mert ha ezt tesszük, szinte biztosak lehetünk benne, hogy egy „sajnáljuk a történteket, de…” kezdetű formalevelet kapunk, kártérítést nem. Ezért mindig pontosan írjuk le, mit szeretnénk, mi a követelés, mivel lennénk elégedettek. És végül még egy jótanács: ha panaszlevelet írunk, ne lőjük el az összes érvünket az első levélben – ha szerencsénk van, a lightos verzióra is megítélik a kárigényünket, ám ha elutasító választ kapunk, akkor még mindig vannak érvek a tarsolyunkban, így lehet, ha elsőre nem is, a második levélváltás után elégedettek lehetünk – jóváhagyták a panaszunkat.


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »