Régi és új igazgatók óvodákban, iskolákban (Tegnaptól érvényes a kinevezés)

Régi és új igazgatók óvodákban, iskolákban (Tegnaptól  érvényes  a  kinevezés)

Hatvanhét igazgató és aligazgató a tavaly év végi versenyvizsga eredményeképpen foglalja el tegnaptól az elnyert tisztséget, ötvenketten a következő versenyvizsgáig kaptak ideiglenes megbízást.

Finna István személyében új igazgatója van a kézdivásárhelyi Gábor Áron Szakközépiskolának, aki korábban az aligazgatói tisztséget töltötte be, ugyanez a helyzet az Apor Péter Szakközépiskolában, ahol Constantinescu Herman a helyettesítői tisztséget váltotta igazgatóira.

Hírdetés

A gelencei Jancsó Benedek Általános Iskolában Dragomér Katalin korábbi aligazgató tegnaptól az iskolavezető, a szentkatolnai Bálint Gábor Általános Iskolában Pusztai Emese Noémi aligazgató nyerte el az igazgatói tisztséget. Említettek a versenyvizsga eredményeként kaptak kinevezést a következő négy esztendőre.

Kiss Imre megyei főtanfelügyelőtől megtudtuk: bár ötvenen lennének jogosultak, hogy iskolaigazgatói széket foglaljanak el a versenyvizsga alapján, ketten nem kívánnak élni ezzel a jogukkal. A sepsiszentgyörgyi Váradi József Általános Iskolában Magyarosi Imola lépett vissza, helyette ideiglenes megbízást kapott Lazar Raimond Adrian történelemtanár, a Puskás Tivadar Szakközépiskola igazgatói tisztségét elnyerő Szőcs Levente is lemondott erről a jogáról – és visszatért a Megyei Erőforrás és Nevelési Tanácsadó Központban eddig betöltött vezetői állására –, az iskola ideiglenes igazgatója maradt Csere Gyöngyvér. A háromszéki középiskolák közül még háromnál vezeti az intézményt megbízott igazgató: a sepsiszentgyörgyi Református Kollégiumban Berekméri Annamária, a Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskolában Simon Edith, a bodzafordulói Nicolae Bălcescu Szaközépiskolában Petruța Cristea.

A hetvenkilenc pénzügyi központból összesen harmincegyben – köztük a Sportiskolában is –, ötven vezetői állást hirdet meg a megyei tanfelügyelőség a következő versenyvizsgára, amelynek időpontját az oktatási minisztérium határozza meg, de tekintve, hogy országosan a vezetői tisztségek mintegy 30 százalékára nem volt nyertes pályázó a versenyvizsgán, elképzelhető, hogy nem kell még négy évet várni a kiírásra.


Forrás:3szek.ro
Tovább a cikkre »