Az emberek szexuális beállítottsága magánügy, de amikor ezt közüggyé akarják tenni, például egy transzgender elméletet hirdető mesekönyvön keresztül, az már agresszió a gyerekekkel szemben – mondta Takács Péter klinikai szakpszichológus a hirado.hu-nak a nemrég bemutatott szélsőséges könyvvel kapcsolatban.
„Kevés nagyobb aljasságot lehet elkövetni a gyerekek ellen, mint egy ilyen mesekönyv” – jelentette ki a szakember. Úgy véli, hogy a mesekönyvben „agymosás jelleggel, a nemi szerepek összemosásával megtámadják a fiatal korosztályt”.
Takács Péter szerint az európai zsidó-keresztény kultúra „meglehetősen toleráns”, de amikor a transzgender mozgalom „átlép egy bizonyos határt, az már agresszió”. A szakember úgy véli, a többségi társadalom valójában nem ítéli el a másokat, ők azonban így érzik, ami agressziót szül bennük.
Tapasztalatai alapján az LMBTQ-szélsőség egy kisebbségi kultúra, amelyben sok minden összemosódik.
Amikor valaki a nemi vagy társadalmi identitása megformálásáért küzd, az egy hosszú folyamat. Ennek során a homoszexuális, biszexuális vagy transzszexuális ember általában rájön arra, hogy az LMBTQ-ideológia mégsem az ő irányultságát képviselő többségi kultúrát jelenti. Ettől a felismeréstől úgy próbálnak megszabadulni, hogy hárítják és agresszívan a többségi társadalomra projektálják azt – véli a pszichológus. „Nap mint nap küzdenek, de az előítélet megmarad bennük” – fogalmazott.
A szakember – aki számos alkalommal dolgozott már homoszexuális, biszexuális, transzszexuális betegekkel – úgy véli, a pszichológusok alapvetően elfogadóak, ezért óvatosan nyilatkoznak. Nem ragaszkodnak ahhoz, hogy diagnózist állítsanak fel egy emberről, mert azzal megbélyegezhetik. „A mentális zavarok több mint 90 százalékában nem ismerjük annak okát, csak le tudjuk írni a jelenséget. Ezért van az, hogy nem szívesen mondunk értékítéletet” – jelentette ki Takács Péter.
Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »