A történetet a kanadai nagykövet, Isabelle Poupart osztotta meg a Twitteren #NotMySziget (Nem az én Szigetem) hashtaggel. Azt írja, sokkolva tapasztalta, hogy a fesztiválon múlt pénteken egy fehér fiatal férfiakból álló csoport megverte a Vancouverben élő, de damaszkuszi születésű írót és „melegjogi aktivistát”, Danny Ramadant (a Danny persze csak művésznév, a valódi neve Ahmed, ő vezette a vancouveri buzifelvonulást), aki a könyvéről tartott előadást a Szigeten, mert azt gondolták róla, hogy „roma”. (Szerintünk azonban inkább azt gondolhatták róla, hogy cigány, ráadásul köcsög cigány – a szerk.)
„2018-ban. Európában. Ez elfogadhatatlan. Harcoljunk együtt a rasszizmus és az előítéletek ellen” – szól a kanadai felhívás.
Given the strong #AgainstRacism focus and the inclusive spirit at #Sziget2018, it was very shocking for me to learn that last Friday, a group of white young men verbally & physically assaulted the Damascus-born now Vancouver-based author & LGBTQ activist @DannySeesIt …
— Isabelle Poupart (@AmbPoupart) August 16, 2018
A Sziget – ahogy korábban is – rasszizmusellenes kampányt is futtatott, idén szívekkel és szivárványokkal dísztett plakátokkal hirdették, hogy szeressük az idegent, a buzit stb. (Többnyire hatott is az üzenet.)
Az esetről az Index megkérdezte a Sziget antirasszistáit, akik azt írták:
A Szigeten pont az a jó, hogy nem hullik termékeny talajra egy ilyen szélsőséges vélemény, mindemellett mélységesen elítéljük, ha ilyen eset megtörténik. Azt azonban hisszük, hogy egy esetből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni a teljes Szigettel kapcsolatban, s bár ez a Szigeten történt, nem a Sziget szellemiségét tükrözi, hanem éppen ellentétes azzal.
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »