Ötödikként zárt a női válogatott (Vízilabda, Európa-bajnokság)

Ötödikként zárt a női válogatott (Vízilabda,  Európa-bajnokság)

A magyar női vízilabda-válogatott az ötödik helyen végzett az Eindhovenben zajló Európa-bajnokságon: Mihók Attila és Cseh Sándor együttese a szombati helyosztón 14–3-ra legyőzte a francia csapatot. Az már az olaszok elleni negyeddöntős vereséggel eldőlt, hogy a magyar gárda a kontinenstornán nem szerez olimpiai kvótát, erre az utolsó lehetősége a februári dohai világbajnokságon lesz.

A hollandiai kontinensviadalon az első negyed volt a magyarok legösszeszedettebb nyolc perce, ugyanis azon kívül, hogy többször sikerült lefordulni az ellenfélről és könnyű gólokat szerezni, hátul kiváló blokkok segítették a magyar kapust, aki hatból öt lövést hárított (5–1). A második felvonásban a franciák több fórt is kaptak, de az ekkor már négygólos Keszthelyi Rita vezérletével parádésan védekezett a magyar csapat, elől pedig Geraldine Mahieu szülőhazája ellen szerzett két gyönyörű centergólt (9–1). A fordulást követően a kényelmes előnyben lévő magyarok főként védekezésben tették oda magukat, továbbra sem engedték, hogy betaláljon az ellenfél (11–1). Az Európa-bajnokság utolsó játékrészét Keszthelyi hatodik találata vezette fel, majd a franciák a játékrész felénél fórból törték meg több mint húszperces gólcsendjüket.

Hírdetés

A női vízilabda Európa-bajnokság a házigazda holland válogatott sikerével zárult. A kontinensviadal szombati fináléjában a nyári, fukuokai világbajnokság döntőjének „visszavágóját” rendezték: Japánban a hollandok ötméteresekkel diadalmaskodtak, ezúttal azonban rendes játékidőben győzték le a spanyolokat, akik így sorozatban két Európa-bajnoki arany után a dobogó második fokára állhattak fel. A győztes gól hat másodperccel a vége előtt esett, Bente Rogge emberelőnyben bombázott kapura, a labda a bal kapufáról kifelé vágódott ugyan, de a spanyol kapus tarkójáról a képzeletbeli gólvonalon túlra pattant. A hollandok legutóbb 2018-ban, összességében pedig hatodszor lettek Európa-bajnokok, amivel megerősítették első helyüket az örökrangsorban.

A végeredmény: 1. Hollandia, 2. Spanyolország, 3. Görögország, 4. Olaszország, 5. Magyarország, 6. Franciaország, 7. Nagy-Britannia, 8. Horvátország, 9. Izrael, 10. Szerbia, 11. Németország, 12. Csehország, 13. Törökország, 14. Románia, 15. Szlovákia, 16. Bulgária.


Forrás:3szek.ro
Tovább a cikkre »