Krause szerint „a jobboldali konzervatív kormánypárt, a Fidesz nyilvánvalóan egészségügyi kampányt indított”. Beszámolt arról a Népszava-információról (amelyről az Alfahíren is írtunk), hogy a PR-fotókon kívül a kórházak vezetőinek heti két pozitív sajtóközleményt kell közzétenniük az intézményükről.
Az első „jó hír”?
Szerdán az Alfahíren arról írtunk, hogy a Mészáros Lőrinc kezében lévő Mediaworks-lapok közé tartozó Zaol.hu megjelentetett egy levelet, amit keszthelyi olvasójuk küldött a nagykanizsai kórházban tapasztaltakról. A hvg.hu azt írta: ez a levél az első lehet azoknak a „jó híreknek” a sorában, amelyek közzétételére nemrég utasították a kórházak igazgatóit.
„Ausztria szomszédos országának egészségügyi rendszere évek óta súlyos kritikákat vált ki”
– fogalmazott az osztrák újságírónő. Hozzátette: az ellenzék „elhanyagolt” egészségügyi ellátásról beszél, a magyar kórházak közel kétharmada pedig már nincs elfogadható állapotban.
Karoline Krause kóráhzi „horrorsztorikat” is idézett, például, hogy egy pszichiátriai kórházban egy patkány esett ki a kettős mennyezetből (tavaly augusztusban a Merényi Gusztáv kórházról jelent meg a hír). Két évvel korábban ugyanebben a kórházban fekália terjedt a folyosókon egy eltömődött toalett miatt.
„Az ombudsman beszámolóiban olyan visszás helyzetek szerepeltek, mint például a radiátorhoz rögzített betegek, a higiéniai problémák, az ágyhiány és az akut felújítási igények. Emellett egyre növekszik a szakképzett munkavállalók elvándorlása Nyugat felé, különösen az orvosok érintettek”
– írta cikkében Krause.
Az osztrák újságírónő emlékeztetett rá, hogy
egy magyar ápoló havonta kereken nettó 400 eurót keres, ez negyede az osztrák fizetésnek.
Arról is beszámolt, hogy a 34 éves, endometriózissal diagnosztizált Krámli Kinga énekesnő nemrég kampányt indított a hosszú műtéti várakozási időtartam ellen. „Elég a hallgatásból” – állt a szájára ragasztott cetlin.
A médiakutatások szerint a betegek többségének több mint három évet kell várniuk egy műtétre, bár a kormány képviselői azt állították, hogy a várakozási idő legfeljebb két hónap – hívta fel a figyelmet a cikkében Karoline Krause. Majd megjegyezte: „a kormány egyszerű válasza szerint az egészségügyi rendszernek jobb PR-ra van szüksége.”
Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »