Sikerrel próbálták ki az orosz fegyveres erők szerdán a Cirkon manőverező robotrepülőgépet a Barents-tengeren – jelentette Valerij Geraszimov vezérkari főnök Vlagyimir Putyin elnöknek a Rosszija 24 hírtelevízióban bemutatott felvétel szerint.
Geraszimov szerint a Cirkon, amelyet az Admiral Gorskov fregatt fedélzetéről, a Fehér-tengerről indítottak el, sikerrel semmisítette meg 450 kilométerre levő célját a Barents-tengeren.
Átlagsebessége másodpercenként 1,6 kilométer, vagyis óránként 5700 kilométer volt, a csúcssebessége pedig meghaladta az óránkénti 9500 kilométert.
Vagyis megközelítette a 8 Machot, vagyis közel nyolcszor gyorsabb, mint a hangsebesség.
A repülés maximális magassága 28 kilométer, időtartama pedig 4,5 perc volt.
Az orosz vezérkari főnök közölte, hogy a hiperszonikus rendszert 2020-ban és 2021-ben állítják hadrendbe a haditengerészet hajóin és tengeralattjáróin.
Putyin korábban említést tett arról, hogy kifejlesztés alatt áll a Cirkon szárazföldi változata.
A RIA Novosztyi szerint a fegyver csúcssebessége kilencszeresen haladhatja majd meg a hangét.
Az indításról az orosz védelmi tárca videofelvételeket tett közzé.
Putyin hangsúlyozta, hogy a hiperszonikus fegyver kifejlesztése nemcsak a fegyveres erők, de egész Oroszország számára fontos lépés.
Mint mondta, a hadsereg és a flotta felszerelése a világban példa nélküli fegyverekkel szavatolja az állam védelmi képességeit.
Magyar Tudat
Megosztás
The post Orosz haditechnika sikere végleg lenyomta a Nyugatot- Cirkon hiperszonikus fegyver teszt appeared first on Magyar Tudat Nemzeti Hírportál.
Related posts:Hamarosan felbukkan a sztratoszférában az új orosz elfogó vadász A sztratoszférában és a hangsebesség minimum 4-5-szörösével repülni képes, új…Szeptemberben nagyszabású orosz hadgyakorlat Oroszország szeptemberben hadgyakorlatokat tart a szibériai Barnaulba telepített stratégiai rakéta…Minden tekintetben jelentős és hatékony az orosz katonai erősítés Szíriában Oroszország már most rendelkezik akkora erőkkel Szíriában, hogy egy támadás…
Forrás:magyartudat.com
Tovább a cikkre »